A Dallas állította meg a menetelő Bostont

2010.11.09. 07:56
A Spurs győzött a Bobcats ellen (Fotó: Action Images)
A Dallas Mavericks a 25 pontig jutó Dirk Nowitzki vezetésével 89–87-re megverte a Boston Celtics együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 13. játéknapján, ezzel véget vetett a vendégek öt mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatának. A Charlotte Bobcats jól hajrázott, de nem tudott fordítani a Manu Ginóbili vezette San Antonio Spurs ellen hazai pályán.

Dallasban ért véget a Boston jó sorozata: a Celtics sorozatban öt megnyert mérkőzés után elveszítette a 25 pontot szerző Dirk Nowitzki vezette Mavericks elleni találkozót magyar idő szerint hétfő éjjel.

Pedig kicsit kevesebb mint két perccel a meccs vége előtt még öt ponttal vezettek a vendégek (82–87), ám ezután már csak a dallasiak találtak be, és Nowitzki kétpontosa 17.9 másodperccel a vége előtt győzelmet ért.

Jason Terry 17 pontig jutott, míg Tyson Chandler 12 pontja mellett 13 lepattanót gyűjtött a hazaiaknál. A vendégek vezére a 24 pontig jutó Paul Pierce, illetve a 18 pontot és 15 lepattanót szerző Kevin Garnett volt.

A San Antonio is szoros mérkőzésen győzött, a Charlotte ellen nyert 95–91-re idegenben. Az ebben az idényben eddig gyengélkedő Bobcats jól tartotta magát, az utolsó pillanatig volt esélye a sikerre, de a 26 pontig jutó Manu Ginóbili 4.9 másodperccel a vége előtt szerzett pontjaival eldőlt a találkozó. Az újonc Gary Neal 15 pontot ért el, míg Tim Duncan 14 pontja mellett tíz lepattanót szerzett.

Stephen Curry idénybeli legjobb teljesítményét nyújtva 34 ponttal járult hozzá a Golden State Warriors Toronto Raptors elleni 109–102-es idegenbeli sikeréhez. A vendégek másik ásza Monta Ellis volt, aki 28 pontig jutott, de az utolsó negyedben megsérült, és nem tudta folytatni. Ellis hét meccséből harmadszor jutott 25 pont fölé.

Az Orlando Magic a 27 pontot és 11 lepattanót szerző Dwight Howard vezetésével 93–89-re megverte az Atlanta Hawks együttesét hazai pályán. Vince Carter 19 pontig jutott, és fontos pontokat szerzett a hajrában.

A Grizzlies Memphisben győzte le 109–99-re a Phoenix Sunst, míg a Chicago Bulls hazai pályán nyert a Denver Nuggets ellen.