A szárnyaló Warriors a Miami várát is bevette

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2012.12.13. 11:33
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában ezen a játéknapon 13 mérkőzést vívtak meg a csapatok, s ahogy megszokhattuk, rengeteg helyen borult a papírforma, sőt új hősök is születtek. A Golden State Warriors zsinórban ötödször nyert idegenben, most a bajnok Miami várát is bevette Mark Jackson legénysége, amely az újonc Draymond Green utolsó másodperces kosarával győzött, de a másik főcsoport egyik élharcosa is kikapott, a Memphis Grizzliest a Phoenix verte el egy Goran Dragic-féle kosárral. Bostonban csak két hosszabbítás döntött, a Dallas elképesztően sok eladott labdával is meccsben tudott lenni a Celtics otthonában, a San Antonio pedig nem nyert újabb idegenbeli mérkőzést, a hazai környezetben szinte verhetetlen Jazz legyőzte a Nyugati konferencia listavezetőjét. Nézzük, mi történt még ezen az éjjelen!

A Warriors legyőzte a Miamit (Fotó: Action Images)
A Warriors legyőzte a Miamit (Fotó: Action Images)
A Warriors legyőzte a Miamit (Fotó: Action Images)
A Warriors legyőzte a Miamit (Fotó: Action Images)
A Warriors legyőzte a Miamit (Fotó: Action Images)

 

Toronto Raptors–Brooklyn Nets 88–94

A rövidebb vereségsorozat szakadt meg Torontóban, ahogy azt várni is lehetett, bár a Lowry-Bargnani párost kényszerből jegelő Raptors a vártnál sokkal jobban meg tudta szorongatni az öt bukás után először nyerő brooklyniakat. A vendégeknél csak a 23-at szóró Joe Johnson emelkedett ki, míg hazai oldalon az eltiltott Amir Johnson és a már említett olasz magasember távollétében Ed Davis korlátlan úr lehetett, ami a játékperceket illeti, s össze is hozott egy figyelemreméltó 24 pontos, 12 lepattanós dupla duplát.
A Raptors legjobb dobói:
Ed Davis 24, Valanciunas 15, DeRozan 11
A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 23, CJ Watson 16, Blatche 14

Orlando Magic–Atlanta Hawks 80–86

Otthon annyira nem megy az Orlandónak, mint idegenben, ráadásul az Atlanta mumusa is a floridai gárdának, zsinórban nyolcadszor nyert a Hawks a Magic ellen. A 13 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Al Horford, valamint a 16 pontja mellé 11 lepattanót is lekapó, illetve 5 blokkot kiosztó Josh Smith jobb vezéreknek bizonyultak, mint a hazaiaknál az Afflalo, Redick páros, ez pedig elég is volt ahhoz, hogy az Atlanta tartani tudja keleti harmadik pozícióját.
A Magic legjobb dobói:
Afflalo 16, Redick 13, Nelson 12
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith, J. Teague 16-16, Horford 13

Indiana Pacers–Cleveland Cavaliers 96–81

A Pacers 16 pontos hátrányból fordítva nyert 15 egységnyivel, ami nagyban annak is köszönhető, hogy az első félidőben már 23 pontnál tartó CJ Miles végül megállt 28-nál. Teljesen kifogyott a lendület a back-to-back érkező vendégeknél a fordulás utánra, csupán 23 pontot tudott dobni az egész Cleveland a második félidőben, ráadásul az Irving-Varejao páros is gyengélkedett támadásban, mindössze 13 pont érkezett tőlük. A 27-et szóró Paul George viszont egyre jobb és stabilabb, ma is bevitte célba csapatát.
A Pacers legjobb dobói:
George 27, Da. West 18, Ge. Hill 17
A Cavaliers legjobb dobói: Miles 28, Samuels 10, Irving 9

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: Draymond Green, aki újoncként szerzett győztes kosarat Miamiban a Golden State játékosaként.
A nap lúzere: A Cleveland Cavaliers, amely 23 pontra volt képes a teljes második félidőben Indianában, CJ Miles az első 24 percben egymaga szórt ennyit...

Philadelphia 76ers–Chicago Bulls 89–96

Noha a három legfontosabb hátvédje hiányzott a Bullsnak, Joakim Noah (21 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) átlendítette minden nehézségen a chicagóiakat, akik a végjátékban éppen a francia állampolgársággal is rendelkező center kosarával zárták le az érdemi kérdéseket. A 26 pontos, 9 gólpasszos Holiday mellett nem volt más, aki vezérként tündökölt volna a hazaiak oldalán, ez pedig a botrányos, 45 százalékos büntetőzéssel együtt túl sok volt a Philadelphiának.
A 76ers legjobb dobói:
Holiday 26, Turner 16, T. Young 13
A Bulls legjobb dobói: Noah 21, Deng 19, Belinelli 16

Charlotte Bobcats–Los Angeles Clippers 94–100

Nagyot küzdött a vereség elkerüléséért a Charlotte, mely a második félidőben 16 pontot szerző BJ Mullens vezetésével igyekezett fel is zárkózni a végjátékra, ám a padról beszálló Matt Barnes 19 pontja jelentette az extrát vendégoldalon, nyert is a Clippers, mely idén csak sorozatokban gondolkodik, most zsinórban nyolcnál tart Vinny Del Negro együttese, ami a sikereket illeti. A Bobcats kilencedszer bukott egyhuzamban, de nincs miért bánkódnia a tavalyi ligautolsónak, játékban egész biztató, amit produkáltak ma.
A Bobcats legjobb dobói:
Mullens 19, Walker 17, Henderson 12
A Clippers legjobb dobói: M. Barnes, Griffin, Paul 19-19

Miami Heat–Golden State Warriors 95–97

A Golden State eddig ugyan nagyon magabiztosan szerepelt keleti túráján, de inkább csak kiscsapatok akadtak eddig a Jackson-legénység útjába, most viszont egy igazi teszt következett, a bajnok otthonában volt jelenése a Warriorsnak. A 27 pontos Klay Thompson, illetve a 22 egysége mellé 13 lepattanót is begyűjtő David Lee főszereplésével végig uralta az eseményeket a vendég gárda, s hiába egalizált a bajnok az utolsó percben, Draymond Green, a nagyon hasznos újonc megszerezte a győzelmet egy közeli kosárral. Másodszor bukott otthon a Heat, a GSW pedig zsinórban ötödször diadalmaskodott otthonától távol.
A Heat legjobb dobói:
L. James 31, Bosh 21, Wade, R. Allen 14-14
A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 27, D. Lee 22, Jack 20

Boston Celtics–Dallas Mavericks 117–115 – kétszeri hosszabbítás után

A 34-et szóró Paul Pierce, valamint a 16 pontos, 15 gólpasszos, 9 lepattanós, 3 labdát szerző Rajon Rondo vezérletével ha nehezen is, de legyűrte a Boston a Nowitzki nélküli Dallast. A 27 labdát eladó Mavericksnek végig volt sansza, de egyszer sem tudott átlendülni a holtponton, a már 14-es fórban is lévő Celtics pedig képtelen volt lezárni a mérkőzést, csak a második túlórában sikerült ez Doc Rivers fiai számára.
A Celtics legjobb dobói:
Pierce 34, Rondo, Garnett 16-16
A Mavericks legjobb dobói: Mayo 24, D. Collison 20, Marion 16

Milwaukee Bucks–Sacramento Kings 98–85

A megint eltiltást kapó DeMarcus Cousins nem segíthetett lendületben lévő társain, így a Sacramento simán kapitulált Milwaukee-ban. A 16 pontos, 14 lepattanós dupla duplával kirukkoló Ersan Ilyasova egyre inkább képes stabil teljesítményre az éveleji hullámzás után, az első negyed végén a félpályáról is betaláló Monta Ellis (17 pont, 8 lepattanó, 11 gólpassz) pedig közel járt a tripla duplához, s ez pár jó kiegészítő-teljesítménnyel elég is volt az egyértelmű diadalhoz.
A Bucks legjobb dobói:
Jennings 19, Ellis, Mbah a Moute 17-17
A Kings legjobb dobói: T. Evans 17, Salmons 16, A. Brooks 10

Houston Rockets–Washington Wizards 99–93

James Harden nagyon bekezdett, már az első negyedben 17 pontnál tartott, miután a legutóbbi mérkőzést kénytelen volt kihagyni. A Wizards csapatként szerzett ugyanennyit a nyitóetapban, de végül ott tudott maradni a texasiak nyomában, s egész tisztesen helyt is állt. Toney Douglas is szerzett egy félpályás kosarat, Harden pedig 31 ponttal zárt, a Rockets zárkózik a rájátszásért folytatott harcban, a Washington pedig teljesen reménytelen helyzetben.
A Rockets legjobb dobói:
Harden 31, Parsons 18, Patterson 13
A Wizards legjobb dobói: Beal 20, Okafor 19, Jo. Crawford 17

Oklahoma City Thunder–New Orleans Hornets 92–88

A vártnál sokkal jobban megszenvedett a sikerért az immáron ligaelsővé avanzsáló Thunder, mely zsinórban kilencedszer nyert, s idén már harmadszor verte el a New Orleanst. A 35 egységig meg sem álló Kevin Duranttől extra perfomanszra volt szükség, ugyanis a többiek ma annyira nem csipkedték magukat, volt is izgulni valója a hajrában az OKC-nek, a 16 pontos Brian Roberts vezetésével igencsak összeszedte mára a védekezését a Hornets, de most sem volt náluk senki, aki szoros helyzetben megnyerte volna a meccset.
A Thunder legjobb dobói:
Durant 35, Kev. Martin 17, Westbrook 14
A Hornets legjobb dobói: Roberts 16, R. Anderson 14, Rivers 12

Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 108–105

Kevin Love-ot 8 ponton tudta tartani az élete meccsét játszó Kenneth Faried (26 pont, 14 lepattanó, 3 labdaszerzés), de bárhogyan is igyekezett zárkózni az utolsó etapban az idei 17.(!) idegenbeli mérkőzését játszó Denver, végül célba jutott a Minnesota. A hazaiak legjobbja a 22 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító Pekovics volt, de a 18-at dobó, 4 labdát szerző Andrei Kirilenkónak is elévülhetetlen érdemei voltak a diadalban.
A Timberwolves legjobb dobói:
Pekovics 22, Kirilenko 18, Barea 17
A Nuggets legjobb dobói: Faried 26, Gallinari 24, Lawson 17

Phoenix Suns–Memphis Grizzlies 82–80

A Suns mélyrepülése épp a pokolian erős Memphis ellen fejeződött be, bár sejthető volt, hogy jó kis derbit játszik majd ez a két csapat egymással, már a Grizzlies otthonában is hosszabbításban döntöttek a felek a győzelemről a múlthéten. A végig szorosan alakuló összecsapás végén Goran Dragic sarkazott ki magának egy helyzetet és ziccerével egálnál meg is nyerte a meccset, egymérkőzéses kihagyás után 12 ponttal és 8 gólpasszal vezette győzelemre övéit.
A Suns legjobb dobói:
S. Brown, Dudley 15-15, Dragic 12
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 21, Z. Randolph 18, M. Gasol 15

Utah Jazz–San Antonio Spurs 99–96

Ligaelsőként érkezett a Spurs Salt Lake Citybe, no meg egy olyan rekord birtokában, amit egy jódarabig vélhetően nem dönt meg egy másik klub sem, utóbbi 36 idegenbeli alapszakasz-fellépéséből 31-szer nyert is a Popovich-legénység, s a mai vereséggel is tartja a vonatkozó csúcsot a Tim Duncan (22 pont, 21 lepattanó) húzta texasi alakulat. A hazaiak viszont éppen saját környezetükben pokolian erősek, eddig csak egyszer kapott ki otthon a Jazz, ma pedig egálnál Mo Williams triplájával nyerte meg az utolsó pillanatban ezt a derbit a Utah, s egyre feljebb kapaszkodik a nagy nyugati versenyfutásban.
A Jazz legjobb dobói:
Millsap 24, Al Jefferson 21, Hayward 19
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 22, Duncan 22-22, D. Green 12

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik