Houston Rockets–Cleveland Cavaliers 77–91
Megtört az átok. A nehéz idegenbeli back-to-back egyáltalán nem látszott a Clevelanden, ráadásul egy komoly túra utolsó állomása volt ez a találkozó, ennek ellenére az első perctől kezdve kézben tartották a meccset Jamesék. Elöl ugyan nem brillíroztak, de a védekezésük teljesen elszívta a levegőt a kissé enerváltnak tűnő hazai játékosok elől, így a második negyedben már stabilan tíz pont felett járt az előnyük, a harmadikban ez elérte a húszat és a találkozó érdemi része ezzel le is zárult. Irving és James vezérletével 39%-os mezőnymutatóval is nyerni tudott a Cleveland, így javítottak a Spurs elleni vereséget követően és 2006 márciusa óta először tudtak nyerni Houstonban.
Érthetetlenül gyenge volt a Houston. Papíron a hazaiak voltak pihentebbek, ők játszhattak saját pályájukon, mégis úgy kosárlabdáztak, mintha legalább egy tripla back-to-back utolsó állomásán lennének – védekezésben még úgy-ahogy rendben voltak, de támadásban lassúak, ötlettelenek és pontatlanok voltak. Ugyan Howard dupla duplázott, de James Harden két mezőnykosarára nyolc eladott labda jutott, a teljes csapaton az apátia uralkodott – csak az erőlködés és a dekoncentráltság volt látható a társaságon, így pedig nem lehet megverni a Clevelandet.
A Rockets legjobb dobói: Howard 14, Beverley 13/9, Harden 11
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 23/3, James 19/3, Smith 13/6
Indiana Pacers–Washington Wizards 104–118
A második negyedben eldöntötte a Washington. Az első játékrészt még megnyerte az Indiana, ám a következő négy percben nem szerzett kosarat és innentől egy pillanatig sem vezetett a találkozón – a 22 perc alatt 22 pontot szóró Bradley Beal vezérletével egy 20-4-es futást produkált a Washington, innentől pedig végig előrébb járt ellenfelénél. Beal mellett Wall és Sessions is úgy verte meg George Hillt, ahogy akarta, de védekezésben Nené és Dudley is kifejezetten hasznos volt. A fővárosiak ezzel visszavágtak az Indianának a korábbi vereségért és sorozatban negyedik győzelmüket aratták.
Védekezés, tripladobás, lepattanók. Az Indiana képtelen volt mit kezdeni a Wizards hátvédeivel, így folyamatosan a vendégek diktálták a tempót, míg George-ék csak futottak az eredmény után – a 44%-os fővárosi triplázást (és saját maguk 3/17 hármasát) büntetőkkel ellensúlyozták a hazaiak, de a 17 engedett támadópattanó már nem fért bele. Ijesztő pillanat volt a Pacers számára, amikor Paul George-nak az öltözőbe kellett vonulnia egy kisebb sérülés miatt, de később vissza tudott térni, igaz, ma ő sem tudta kirángatni csapatát a gödörből.
A Pacers legjobb dobói: George 21/3, G. Hill 19/6, Ellis 17
A Wizards legjobb dobói: Wall 28/3, Beal 22/12, Neal 12/6, Blair 12
Oklahoma City Thunder–Minnesota Timberwolves 113–93
Nem volt kérdés. Már az első negyedben egyértelművé tette a Thunder, hogy ki az úr, a hazaiak 31-17-re nyerték ezt a játékrészt és innentől végig kézben tartották a meccset – ezúttal nem jött az utóbbi időben többször látott leolvadás sem. Westbrook a legutóbbi kiállítása után most három negyed alatt tripla-duplázott, Durant így is húsz pont fölé jutott (sorozatban 21. alkalommal, ami a legtöbb jelenleg), de csak Ibaka játszott harminc percnél többet – az előnyük volt már 26 pont is, egy pillanatig sem volt esélye a Minnesotának. Érdemi tripladobás nélkül is 50%-kal tüzeltek mezőnyből, a kispad is nagy önbizalommal játszott, így félgőzzel is könnyed győzelmet arattak.
Kilencnél jár a Timberwolves. Sorozatban kilencedik vereségét szenvedte el a Minnesota és az utóbbi találkozókon mutatott jobb forma után most ismét „orrba vágták" őket – teljesen esélytelenül kaptak ki. Amellett, hogy védekezésben csak asszisztáltak a Thunder játékához, a támadásaik is főleg egy-egyekre épültek, így bár Wiggins beszórt 28 pontot, illetve a padról hárman is elérték a tízet, itt is elég harmatosan teljesítettek. Towns szenvedett Adams és Ibaka között (4/13 mezőnyből, 2 kapott blokk), ráadásul a hamar beszedett nagy hátrány, illetve az OKC rendkívül magabiztos játéka a kedvüket is gyorsan elvette a további próbálkozástól.
A Thunder legjobb dobói: Durant 21/3, Waiters 20/6, Payne 14/3
A Timberwolves legjobb dobói: Wiggins 25, Muhammad 15/3, LaVine 13/3
Boston Celtics–Phoenix Suns 117–103
Smart élvezte. A Boston irányítója lubickolt ezen az estén, a padról beszállva parádésan mozgatta csapatát és 32 perc alatt megszerezte karrierje első tripla-dupláját – mindenhol ott volt és tőle függött minden, végül többet volt pályán, mint a kezdőcsapatban szereplő és volt csapatának 19 pontot szóró Isaiah Thomas. A Celtics támadójátéka szárnyalt, 14 triplát dobtak a hazaiak, félidőben már 21 ponttal vezettek és egy kisebb leolvadás ellenére kérdés nélkül nyerték meg a találkozót.
Nem volt fegyvere a Phoenixnek. Egyetlen olyan biztos pont sem volt a vendégek játékában, amihez nyugodtan nyúlhattak, már az első negyedben is meglépett a Boston, a másodikban pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs – Knightékban nem volt meg az a tűzerő, ami egy komoly felzárkózáshoz kellett volna. Dobtak tíz triplát ugyan, de összességében 40% alatt céloztak mezőnyből, kikaptak a festékben és nem volt senki, aki a csapat élére állt volna – bár a Celtics könnyelműségeit kihasználva közelebb zárkóztak, igazi látótávolságon belülre egyszer sem kerültek.
A Celtics legjobb dobói: Olynyk 21/12, Thomas 19/9, Bradley 17/3, Crowder 17/6
A Suns legjobb dobói: Teletovics 22/12, Knight 16/6, Warren 13/3
Brooklyn Nets–Portland Trail Blazers 104–116
Lillarddal nem lehetett mit kezdeni. Szoros és fordulatos meccset vívtak a csapatok, nagy különbségek nem alakultak ki, de bő nyolc perccel a vége előtt még hat ponttal a Brooklyn járt előrébb. Ekkor fellépett azonban a 33 pontos, 10 gólpasszos Damian Lillard, vezérletével 19-2-t futott a Portland és az utolsó perceknek már magabiztos előnnyel mehetett neki – az irányító 14 pontot, közte 4/5 triplát szórt be a záró etapban, ő volt a döntő faktor a találkozón. Az ő extrája mellé nem is kellettek nagy dolgok a Blazersnél, Crabbe a padról beszórt 19 pontot, Ed Davis 6/6 dobását értékesítette, a gárda pedig sorozatban harmadik győzelmével közelített a nyugati playoff-helyekhez.
A támadójáték megvolt. Ezúttal egyáltalán nem volt kevés a tűzerő a Netsnél, Brook Lopez 25 pontja és Donald Sloan 15 pontos, 9 gólpasszos estéje mellett minden kezdőjátékos elérte a tíz pontot és mindegyikük pozitív +/- mutatóval zárta a meccset – ám a kispad, különösen védekezésben botrányosan teljesített. A 42%-kal bedobott nyolc hármas, a sok kiharcolt büntető és a 16 támadópattanó is szépen mutat, de a Portland játékát kicsit sem tudták limitálni a hazaiak, a hajrában pedig Lillarddal nem tudtak mit csinálni – igaz, arra azért lehetett számítani, hogy ők nem biztos, hogy túl tudják dobni a Blazerst. Ezzel utóbbi 11 hazai meccsükből a 10.-et vesztették el.
A Nets legjobb dobói: Lopez 25, Sloan 15/6, Johnson 15/9
A Trail Blazers legjobb dobói: Lillard 33/15, Crabbe 19/15, Davis 14
Chicago Bulls–Dallas Mavericks 77–83
A Dallas talált kiutat. Mindkét gárda nagyon harapott hátul, elöl viszont sokszor kissé esetlegesnek tűnt a játék, a Mavs a palánk alatt, a Bulls a periméteren szenvedett borzasztóan. Az első félidőben még inkább a Chicago akarata érvényesült, de a harmadik negyedben sebességet váltott a Dallas, Nowitzki és Deron Williams vezérletével stabilizálták a játékukat, egy 15-2-es futással pedig meg is léptek – a mérkőzés utolsó perceiben aztán több clutch dobást is elsüllyesztettek, a döntő szót végül Nowitzki mondta ki egy hármassal. A texasiak nagy győzelmet arattak idegenben, Nowitzki pedig lejátszotta 1303. NBA-meccsét, amivel utolérte Elvin Hayest az örökranglista 15. helyén.
Rose visszatért, Butler eltűnt, Noah megint megsérült. Derrick Rose újfent játékra alkalmas állapotba került és 18 pontjával (8/18 mezőnyből) csapata legjobb dobójaként zárt, rá nem igazán lehetett panasz – annál inkább Jimmy Butlerre, aki az 53 pontos estéje után most nagyon fáradtnak tűnt, összesen négy (!) pontot tudott hozzátenni. Ennél és talán még a vereségnél is rosszabb hír a Bullsnak, hogy Joakim Noah ismét megsérült, méghozzá ugyanazon a vállán, amivel alig pár mérkőzéssel ezelőtt tért vissza egy hosszabb kihagyás után...
A Bulls legjobb dobói: Rose 18, Gasol 17, Gibson 9
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 21/6, Williams 18/12, Pachulia 9, Barea 9/3
New Orleans Pelicans–Charlotte Hornets 109–107
Davis zsákolása volt az utolsó szó. Az első félidőben Ryan Anderson 21 pontjával és öt triplájával magabiztos előnyt épített ki a Pelicans, de a fordulás után ezt eltüntette a Charlotte. Egy perccel a meccs vége előtt Holiday pörkölt be egy hármast, amire 19 mp-cel az órán Kemba Walker válaszolt, így az utolsó támadást a hazaiak vezethették. Ebből egy tökéletes kettő-kettő lett, melynek végén Holiday alley-oop passzát a 22 pontos Anthony Davis rántotta be, ezzel pedig megnyerte a meccset csapatának. Bár Davist összességében jól limitálták a vendégek, a padról dupla-duplázó Holiday és a végül 32 ponttal záró Anderson pótolták a kieső kosarakat, így nagyon fontos győzelmet aratott a Pelicans.
A hátvédpáros mindent megtett. Kemba Walker és Nic Batum együtt kereken ötven pontot tettek a közösbe egyenlő elosztásban, gyakorlatilag ők vitték a hátukon a vendég együttest, igaz, a második félidőben már nem ültek a Charlotte triplái. Melléjük csak Frank Kaminsky (7/9 mezőnyből, 18 pont, 6 pattanó) tudott fellépni, de a támadójáték így is rendben volt, a probléma a védekezéssel adódott – folyamatosan duplázták Davist, így rendre üresen maradt egy hazai játékos, a legtöbbször Anderson. Hiába pörköltek be 14 triplát a vendégek, hátul folyamatosan elcsúsztak és bár így is megvolt az esélyük a győzelemre, a hajrában sem tudták lassítani ellenfelüket.
A Pelicans legjobb dobói: Anderson 32/18, Davis 22, Holiday 13/3
A Hornets legjobb dobói: Walker 25/15, Batum 25/6, Kaminsky 18/6
Milwaukee Bucks–Atlanta Hawks 108–101 – hosszabbítás után
Antetokounmpo volt a nyerőember. A rendes játékidő végén megmenekült a Milwaukee, mert ott inkább az Atlanta kezében volt a találkozó, de a hosszabbításban már nem volt pardon: Giannis Antetokounmpo 28 pontos, 16 lepattanós dupla-duplát szállított, a ráadásban egymaga hat pontot szerzett (mint a teljes Hawks), ráadásul bemutatott egy fontos dobásblokkolást is. Mindenképpen ki kell emelnünk a büntetőzést, a hazaiak 37, a vendégek pedig hat (!) alkalommal állhattak a vonalra, Monroe-ék ezzel bőven ellensúlyozták gyengébb mezőnymutatójukat és nem létez kinti dobásukat.
Nem élt a lehetőséggel a Hawks. A rendes játékidő utolsó másodperceiben Korver tiszta triplát rontott el 95-95-nél, majd bár a Bucks megtette azt a szívességet, hogy eladja a labdát, Teague beleszaladt Carter-Williams blokkjába – ráadásul a 23 pontos Paul Millsap kipontozta magát, így ő már nem lehetett pályán a hosszabbításban. Ezek a hibák nagyon sokba kerültek, a büntetőzésről már szóltunk, de összességében is gyengén dobott az Atlanta, ráadásul 21 (!) támadópattanót engedett a hazaiaknak, ami mindenképpen luxus egy ilyen kiélezett találkozón – így az sem számított, hogy a Milwaukee ezúttal sem jelentett veszélyt kintről.
A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 28/3, Middleton 26, Carter-Williams 15/6, Monroe 15
A Hawks legjobb dobói: Millsap 23/3, Horford 18, Korver 17/9
Denver Nuggets–Miami Heat 95–98
Whiteside és Bosh megnyerte. Az első félidőben csak egy csapat volt pályán, a parádézó Denver 16 ponttal vezetett a nagyszünetben a Wade-et és Dragicot nélkülöző Heat ellen, ám a fordulás után a mérkőzés is nagyot fordult. Előlépett a 24 pontig jutó Chris Bosh és főleg a brutális tripla-duplát szállító Hassan Whiteside (19 pont, 17 pattanó, 11 blokk), vezérletükkel már a negyedik negyed elején átvette a vezetést a Miami, ráerőltették akaratukat a Nuggetsre és Bosh clutch dobásaival meg is nyerték a találkozót. A végén még két lövése is volt a hazai csapatnak, de Gallinari és Nelson is elrontotta a hármast, így nagyon fontos győzelmet arattak a floridaiak – érdemes megemlíteni, hogy a Dragic helyén kezdő Udrih 11 gólpasszt osztott ki eladott labda nélkül.
Elrontotta a Denver. Az első félidőben uralta a játékot a hazai csapat, de a fordulás után teljesen „megbabonázta" őket Whiteside és nem tudták kikerülni az óriásit játszó centert – ennek következtében az első két negyedben 62, ezt követően pedig csak 33 (!) pontot tudtak szerezni. Gallinarinak nagyon nem ment a játék és bár Mudiay jól teljesített, egy kicsit vezér nélkül maradtak a hajrában – míg a túloldalon Bosh elsüllyesztett a döntő pontokat, ők nem tudtak felülkerekedni a problémáikon és nem tudtak élni a lehetőségeikkel.
A Nuggets legjobb dobói: Arthur 18, Mudiay 16/6, Faried 14
A Heat legjobb dobói: Bosh 24/3, Whiteside 19, Johnson 15
NBA, ALAPSZAKASZ
Indiana Pacers–Washington Wizards 104–118
Oklahoma City Thunder–Minnesota Timberwolves 113–93
Boston Celtics–Phoenix Suns 117–103
Brooklyn Nets–Portland Trail Blazers 104–116
Chicago Bulls–Dallas Mavericks 77–83
New Orleans Pelicans–Charlotte Hornets 109–107
Milwaukee Bucks–Atlanta Hawks 108–101 – h. u.
Denver Nuggets–Miami Heat 95–98
Houston Rockets–Cleveland Cavaliers 77–91