NHL: Ovecskinék bánták, hogy újra megy a góllövés a Los Angelesnek

2012.01.10. 08:12
A vancouveri Roberto Luongo két lövéssel szemben tehetetlen volt (Fotó: Reuters)
Újra ráérzett a góllövésre a Los Angeles Kings, két vereség után ismét nyert a Florida – így foglalható össze az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői „mini” játéknapja.

Noha a Washington az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést Marcus Johansson révén, a hétfői mérkőzés mégis az utóbbi meccseken góliszonyban szenvedő Los Angelesnek sikerült jobban.

Kyle Clifford még az első harmadban megtörte a Kingsen ülő átkot (170 perc gól nélkül a rendes játékidőben), Anze Kopitar az első szünet előtt megszerezte a vezetést is, majd a második periódus elején Jack Johnson is véget vetett a maga pechszériájának (17 meccs anélkül, hogy betalált volna). Innen sem volt sétagalopp, de ahogyan a korábbi tíz alkalommal mindig sikerült, úgy tizenegyedszerre is nyert a Kings, ha eljutott három gólig.

Ahhoz, hogy az egymást követő négy győzelemmel Nyugatra átruccanó Washington a második kaliforniai meccsét is elveszítse, ráadásul Alekszandr Ovecskin se kerüljön vissza a gólösvényre, Jonathan Bernier kapus 20 védéssel járult hozzá.

A hozzá hasonlóan csoportelső Vancouver ellen rázta le magáról az elmúlt hetek kudarcélményeit a Florida: a Panthers 2–1-re legyőzte a tavalyi nagydöntőst.

Dmitrij Kulikov és a társa góljánál assziszttal jeleskedő Marcel Goc a második harmadban szerezte a floridai győzelmet eredményező találatokat – ebben a játékrészben 14:2 volt a lövések aránya a hazaiak javára –, míg a vendégek vezető gólját Dale Weise ütötte az első harmadban.

Scott Clemmensen 25 védéssel járult hozzá a déliek sikeréhez, amely mindössze a harmadik volt a legutóbbi kilenc mérkőzésen.

7. Nashville 41 19 3 4 15 111–114 48
8. Minnesota 42 17 4 6 15 96–101 48
9. Dallas 40 21 2 1 16 112–114 47
10. Colorado 43 16 7 1 19 114–120 47
11. Phoenix 42 18 2 5 17 108–109 45
12. Calgary 43 18 1 5 19 103–124 43
13. Edmonton 41 15 1 3 22 111–119 35
14. Anaheim 40 11 1 6 22 99–133 30
15. Columbus 41 8 3 5 25 99–137 27