A Bolton otthonában sem lassított a Man. City

2011.08.21. 19:01
Dzeko gólja után már csak szépítésre futotta a Bolton erejéből (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában a Manchester City 3–2-re legyőzte idegenben a Bogdán Ádámot a kispadra ültető Boltont, így második mérkőzését is megnyerte.

A bajnokságot egyaránt parádésan (a Bolton a QPR vendégeként, a Manchester City a Swansea ellen hazai pályán nyert 4–0-ra) kezdő csapatok csatáján a hazaiak már a 4. percben vezetéshez juthattak volna, Chris Eagles szabadrúgását azonban Joe Hart hatástalanította.

A fokozatosan fölénybe kerülő vendégek először a 18. percben veszélyeztettek, Dzeko jobb oldali beadására Agüero érkezett a hosszún, ám 7 méterről, ziccerből kevéssel a léc fölé lőtt kapásból.

A 26. percben megszerezte a vezetést a Manchester City, igaz, ehhez nagyban hozzájárult a hazaiak kapusa, a veterán Jääskeläinen. Történt ugyanis, hogy Richards visszakészítése után David Silva szánta el magát lövésre a kaputól 20 méterre, kissé jobbról, laposan középre tartó labdáját pedig nemes egyszerűséggel bevédte a finn kapus. 0–1

Az első fél óra végéhez érkezve Agüero újabb próbálkozása után már a hálóban ficánkolt a labda, de egy szabálytalanság miatt annulálta a találatot a játékvezető. No, sokat az újabb vendég gólra így sem kellett várni, a 36. percben ugyan az argentin következő lehetősége is kimaradt (kevéssel mellé fejelt két védő között), két minutummal később Gareth Barry 23 méteres bombájához már csak hozzáérni tudott Jääskeläinen, a bal felső sarokba tartó lövést védeni már nem tudta. 0–2

Még fel sem ocsúdhattak a kapott gól okozta sokkból a hazai fanatikusok, amikor máris szépített együttesük, Reo-Coker játszott a bal szélen érkező Petrovhoz, akinek középre tett labdáját Ivan Klasnic vágta Hart lábai között kapásból a kapu közepébe. 1–2.

A félidőben több helyzetet már nem láthattak a szurkolók, így végül egygólos manchesteri vezetés mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A hazai játékosok ezt az időszakot a folytatás első perceire is áthozták, és már a második percben újabb középkezdéshez kellett sétálniuk, Milner labdájáért Edin Dzeko harcolt meg nagy keményen a védőkkel, majd 11 méterről, kissé jobbról a jobb alsó sarokba lőtt, Jääskeläinen csak hozzáérni tudott a labdához. 1–3

A bosnyák támadó az angol középpályás újabb passza után kis híján ismét betalált, a szöglet után azonban nem találta el a kaput, majd valamivel több mint egy óra játék után ismét szépített a Bolton. Petrov ezúttal szabadrúgásból ívelt nagyszerűen középre, Kevin Davies pedig nagyszerű mozdulattal, a bal oldali kapufát is segítségül hívva fejelt Hart hálójába. 2–3

Az utolsó percekre már csak a csereként beálló Adam Johnson lehetősége hordozta magában a gólt, szép szólója után azonban a hosszú alsó sarok mellé gurított. Újabb találat így már nem esett, a Manchester City azonban enélkül is megnyerte szezonbeli második bajnokiját is.

A Wolverhampton hazai pályán Kevin Doyle és Matthew Jarvis góljával 2–0-ra legyőzte a Fulhamet, így továbbra is hibátlan mérleggel áll, a Norwich pedig a 90. percig vezetett Ritchie De Laet góljával, ám a Stoke City Kenwyne Jones révén a hajrában egyenlített. Utóbbi mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Leon Barnett kiállítása miatt a 64. perctől kezdve emberhátrányban játszottak a hazaiak, a szabálytalanság után megítélt büntetőt egyébként Jonathan Walters kihagyta.