A Liverpoolra csak ráijesztett harmadik ligás ellenfele

2012.01.06. 22:59
Gerrard hatalmas gólt ragasztott az Oldham kapujába (Fotó: Action Images)
A labdarúgó FA-kupa harmadik fordulójában a Liverpool hazai pályán 5–1-re legyőzte a harmadosztályú Oldhamet, ezzel továbbjutott. A vendégek szerezték meg a vezetést az első félidőben, ám a „vörösök” többek között Steven Gerrard góljával fordítottak.

Igazi kupahangulatban kezdődött a találkozó az FA-kupa 131. kiírásában: a harmadosztályú Oldham nem játszott megilletődve az Anfield Roadon, bátran lerohanta sokkal esélyesebb ellenfelét. A Liverpoolban ismét kezdőként kapott szerepet Steven Gerrard.

Luca Scapuzzi lövése szögletre pattant, majd a másik kapunál Craig Bellamy veszélyeztetett. A tizedik percben Shefki Kuqi az oldalhálóba bombázott. A vendégek – akiket mintegy hatezer szurkolójuk kísért el a meccsre – a 28. percben megszerezték a vezetést: Robbie Simpson mintegy 22 méterről egy pattanás után a kapu bal oldalába helyezett. 0–1

Nem sokáig örülhettek a vendégek, két perc múlva egyenlített a Liverpool: Jonjo Shelvey lövésébe Craig Bellamy ért bele, így a labda irányt változtatott és Alex Cisak kapus nem foghatta azt. 1–1

Ezután elkapta a fonalat a Pool, és sorra dolgozta ki a helyzeteket, majd a 45. percben büntetőhöz jutott: Maxi Rodríguez érkezett középen Gerrard beadására, ám fellökték, s a játékvezető 11-est ítélt. Gerrard állt a labda mögé, s védhetetlenül a jobb felsőbe lőtt – a labda a keresztlécről vágódott a hálóba. 2–1

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben vége szakadt: mindkét csapat bátor támadójátékot mutatott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Az Oldham kis híján kiegyenlített: Jean-Yces M'voto fejese épphogy elkerülte a Pool kapuját.

A továbbjutást a 68. percben döntötte el a Liverpool: Bellamy kapott remek ütempasszt a jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből visszagurított, s a középen érkező Jonjo Shelvey mintegy hét méterről a bal alsóba tekert – ezzel megszerezte első gólját a Liverpool első csapatában. 3–1

Néhány perccel a mérkőzés vége előtt érdekes jelenet játszódott le a pályán: az Oldham középpályása, Tom Adeyemi bedobást végzett el, majd hirtelen megállt. Állítólag valamit beszóltak neki a nézőtérről, ami láthatóan elszomorította őt. Végül a játékvezető Gerrard segítségével megnyugtatta a fiatal játékost, és a meccs folytatódhatott.

Nem is akárhogyan folytatódott, hiszen a 88. percben beálló Andy Carroll egy minutummal később gólt szerzett: egy felpattanó labdát vágott a bal alsóba mintegy 18 méterről. 4–1

Ám itt még nem volt vége a liverpooli góláradatnak: a 95. percben Gerrard lövése után került a labda a hosszún érkező Stewart Downing elé, aki kíméletlen erővel a rövid felsőbe lőtt, ezzel megszerezte első gólját a Liverpoolban, egyben beállította a végeredményt. 5–1

Nehéznek indult, végül sima lett a Liverpool számára a mérkőzés, Kenny Dalglish legénysége így bejutott a negyedik fordulóba.