A Manchester City kihasználta az MU botlását

2012.04.22. 19:02
Agüero ismét gólt szerzett, a City kapaszkodik a tabellán (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a Manchester City 2–0-ra nyerni tudott a Wolverhampton otthonában, így három pontra csökkentette hátrányát a listavezető Manchester United mögött (amely 4–4-re végzett odahaza az Evertonnal). A „farkasok" vereségükkel búcsúztak a Premier League-től. A Liverpool meglepetésre kikapott odahaza a West Bromtól (0–1).

A Manchester City számára plusz motivációt jelentett a Wolverhampton elleni mérkőzésre, hogy a listavezető városi rivális, a Manchester United nem tudta legyőzni az Evertont (4–4), így Roberto Mancini legénysége győzelmével három pontra csökkenthette hátrányát a tabellán.

Ennek szellemében bekezdett a City, előbb Carlos Tévez lőtt mellé, majd Samir Nasri rontott el egy helyzetet. A 27. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat: Clichy fűzte át magát két hazai játékoson, majd zseniális labdát adott Sergio Agüerónak, aki egy átvétel után estében a bal alsóba gurított (0–1). A vendégszurkolók Mancini nevét skandálták a találat után.

David Silva és Carlos Tévez is veszélyesen futballozott, ám a City az első félidőben már nem tudott újabb gólt szerezni.

A második játékrészben a Wolves adott életjelet magáról, ám leginkább a jó védekezést lehetett a „farkasok" számlájára írni. Ám ez a védelem a 74. percben ismét rövidzárlatot kapott: Tévez ugratta ki remekül Samir Nasrit, aki egy átvétel után Dorus de Vries kapujába helyezett, ezzel eldöntötte a három pont sorsát (0–2).

A hátralévő mintegy negyedórában már nem változott az állás és a meccs képe sem, az eleredő esőben a Wolverhampton-drukkerek cukkolták a Cityt, méghozzá a „ti csak két gólt szereztetek" rigmussal.

A Citynek azonban bőven elég volt ez a két gól is a győzelemhez, amivel Mancini csapata három pontra megközelítette az MU-t, amellyel a következő fordulóban csap össze a bajnokságban. A Wolverhampton vereségével búcsúzott a Premier League-től.

WOLVES–MAN. CITY 0–2

LIVERPOOL–WBA

Lassan pörgött fel a mérkőzés, előbb Liam Ridgewell előtt adódott egy lehetőség a vendégeknél, ám Pepe Reinát találta telibe, majd a túloldalon Luis Suárez fejese Ben Foster kezében landolt.

Daniel Agger csatlakozott bátran a támadásokhoz, egyik előretörését Foster bátor kijövetellel állította meg, az első félidő gól nélkül végződött. A fordulás után bekezdett a Pool: Jordan Henderson lövése a kapufán csattant, majd Suárez egy cselsorozat után fölé durrantott.

A második félidő 18. percében ismét megdöngette a kapufát a Liverpool, ezúttal a német Hamburggal hírbe hozott Dirk Kuyt löketének állta útját a léc. Nem sokkal később a WBA-védők Jay Spearing kísérletét a gólvonalról vágták ki.

A 75. percben nagy meglepetésre a magyarjait nélkülöző West Brom (Fülöp Márton a kispadon foglalt helyet, Gera Zoltánt nem nevezte a csapat) került előnybe: Glen Johnson eladta a labdát, Jusszuf Mulumbu pedig köszönte szépen, és továbbadta azt Peter Odemwingie-nek, aki bevette Reina kapuját – a WBA 1985 után először talált be az Anfielden (0–1). A vendégszurkolók Roy Hodgson menedzsert éltették.

LIVERPOOL–WBA 0–1

A hátralévő időben számottevő esemény nem történt, így a West Brom 1967 után először távozott három ponttal az Anfieldről.

1. Manchester United 35 26 5 4 86–32 +54 83
2. Manchester City 35 25 5 5 87–27 +60 80
3. Arsenal 35 20 5 10 67–43 +24 65
4. Newcastle 34 18 8 8 53–42 +11 62
5. Tottenham 34 17 8 9 57–39 +18 59
6. Chelsea 34 16 10 8 56–38 +18 58
7. Everton 34 13 9 12 42–37 +5 48
8. Liverpool 34 12 10 12 39–37 +2 46