A Chelsea kapitulált az Emiratesben

2010.12.27. 20:59
A KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Az Arsenal hazai pályán 3–1-re nyert a Chelsea ellen a Premier League 19. fordulójának rangadóján. Az „ágyúsok” az első félidő végén szereztek vezetést Song révén, majd a szünet után gyorsan lőttek még két gólt (Fabregas és Walcott volt eredményes), így lényegében 10 perc alatt eldöntötték a londoni rangadót. A vendégek szépítő találatát Ivanovics szerezte. A szezont remekül kezdő Chelsea a legutóbbi hat bajnokiján képtelen volt nyerni.

A hatodik percben Alex Song emelt nagyszerűen a leshatárról kilépő Robin van Persie-hez, a holland azonban nem találta el a labdát, így a mérkőzés első nagy helyzetét kirúgás követte. A másik oldalon Didier Drogba (ki más?) veszélyeztetett első ízben, ám lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.

Az iramra nem panaszkodhattunk, az első játékrész feléig azonban nem sokszor kerültek veszélybe a kapuk, emiatt lehetett hiányérzetünk.

Samir Nasri ravasz lövésénél Petr Cech még hárítani tudott, a 44. percben azonban már góllá érett az Arsenal fölénye: a bal oldalon cselezgető Nasri passzolt a felfutó Songhoz, aki a tizenhatos előterében álló Jack Wilshere-rel játszott össze, majd a visszakapott labdát – amelybe még Cesc Fabregas is beleért – 14 méterről a bal alsó sarokba rúgta. 1–0

A hazaiak így megérdemelt előnnyel vonulhattak szünetre.

Az Arsenal úgy kezdte a második félidőt, ahogy az elsőt befejezte: góllal. Ráadásul nem is eggyel. Az 51. percben Essien „indította” Walcottot, aki önzetlenül Fabregas elé tálalt, a spanyolnak pedig már csak az üres kapuba kellett gurítania. 2–0

Még fel sem ocsúdtak a vendégszurkolók, amikor ismét gólt kapott csapatuk. Malouda aludt el a középpályán, Fabregashoz került a labda, aki ezután visszaadta a gólpasszt Walcottnak. 3–0

Padlón volt a Chelsea, ám így is sikerült viszonylag hamar visszajönnie a meccsbe: Drogba csavart a kapu elé egy szabadrúgást, Braniszlav Ivanovics pedig közelről a hálóba csúsztatott. 3–1

A 69. percben Nasri megszerezhette volna az Arsenal negyedik találatát is, de hiába hozta őt előzékenyen óriási helyzetbe a Chelsea fiatalja, Gaël Kakuta, ő Cech kezébe emelt.

A Chelsea-nek minden erejével támadnia kellett volna, ám Lukasz Fabianskit szinte egyáltalán nem tudták próbára tenni a vendégek, akik kilátástalan játékot produkáltak. A rendes játékidő letelte előtt nem sokkal ugyan az Arsenal kapujába került a labda, ám les miatt nem volt érvényes a találat, maradt tehát a 3–1, Arsene Wenger csapata így két év után újra győzelmet ünnepelhetett a Chelsea, Manchester United kettős egyik tagja ellen.

A Chelsea bajnoki nyeretlensége ezzel már hat mérkőzést számlál. Ilyenre legutóbb tíz éve volt példa, akkor Gianluca Viallinak fel kellett állnia a kispadról.

ARSENAL–CHELSEA 3–1

PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
ARSENAL–CHELSEA 3–1 (1–0)
London, Emirates, 60 112 néző Vezette: Clattenburg
Arsenal: Fabianski – Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy – Nasri, Fabregas (Rosicky, 88.), A. Song, Wilshere, Walcott (Diaby, 73.) – Van Persie (Samah, 76.)
Chelsea: Cech – P. Ferreira (Bosingwa, 61.), Ivanovics, Terry, Ash. Cole – Essien, Lampard, Mikel (Ramires, a szünetben) – Kalou, Drogba, Malouda (Kakuta, 56.)
Gólszerzők: Song (44.), Fabregas (51.), Walcott (53.), ill. Ivanovics (57.)

1. Manchester United 17 10 7 38–16 +22  37
  2. Arsenal 18 11 2 5 37–20 +17  35
  3. Manchester City 19 10 5 4 28–16 +12  35
  4. Chelsea 18 9 4 5 32–15 +17  31
  5. Tottenham 18 8 6 4 27–23   +4  30
  6. Bolton 19 7 8 4 32–25   +7  29
  7. Sunderland 19 6 9 4 21–20   +1  27