Az Arsenal vezéráldozatokat hozott a három bajnoki pontért

2011.02.23. 22:42
Walcott hordágyon hagyta el a pályát... (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Arsenal hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Stoke Cityt. Rossz hír az „ágyúsok" számára, hogy Cesc Fabregas és Theo Walcott is megsérült, mindkettejüket le kellett cserélni.

A hazaiak Sébastien Squillaci révén az első félidő nyolcadik percében megszerezték a vezetést, a gólszerző Nicklas Bendtner beadását fejjel juttatta a hálóba. 1–0

...Fabregas meg a saját lábán

A 14. percben aztán elvesztette egyik kulcsemberét az Arsenal, Cesc Fabregast ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni, a helyére Andrej Arsavin érkezett.

A második játékrészben mindkét csapat vezetett támadásokat, gólig azonban egyik sem jutott. A 71. percben újabb Arsenal-játékos dőlt ki, ezúttal Theo Walcott szenvedett sérülést, a helyére Denílson érkezett.

Az Arsenal a három pont begyűjtésével egy pontra csökkentette hátrányát az – egy meccsel kevesebbet játszó – éllovas Manchester Uniteddel szemben, vasárnap pedig Ligakupa-döntőt játszik a Birmingham ellen.

Egyelőre ellentmondásosak a hírek Fabregas sérülésének súlyosságáról, Wenger a találkozó után elmondta, a középpályás combizma sérült meg, de kihagyásról, annak hosszáról csak a csütörtöki vizsgálatok után lehet beszélni.

Fabregas tavaly kihagyta a BL-negyeddöntő visszavágóját, akkor a Camp Nouban az Arsenal a spanyol légiós nélkül kapott ki a Barcelonától 4–1-re – ez egyben a búcsút jelentette az angol klub számára.
Wenger ugyanakkor beszélt Walcottról is, akinek a bokája kificamodott, és szerinte a szélső biztosan kihagyja a Birmingham City elleni vasárnapi Ligakupa-finálét.