Berbatov ötöt, a Man. United hetet vágott

2010.11.27. 18:04
Berbatov tarthatatlan volt a Blackburn-védők számára (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójában a Manchester United az ötgólos Dimitar Berbatov vezérletével 7–1-re legyőzte hazai pályán a Blackburnt. Gera Zoltán végig pályán volt és gólpasszt adott csapata 1–1-es döntetlennel végződő hazai mérkőzésén, míg Bogdán Ádám a kispadról figyelte társai pontmentését.

A hazaiak sokkal jobban nem kezdhették volna a találkozót, hiszen már a 72. másodpercben vezetést szereztek: Nani bal oldali beadását Rooney csúsztatta meg, majd Berbatov kotorta 4 méterről a kapuba a labdát (1–0).

A „vörös ördögöket” mintha túlságosan is megnyugtatta volna az első gól, ezt követően ugyanis húsz percig semmiféle veszélyt nem jelentettek az ellenfél kapujára, na nem mintha a Blackburn kapujához szegezte volna a manchesterieket, így a 23. percig nem láthattunk újabb nagy helyzetet, akkor azonban mindjárt újabb gólt is. Anderson Pakhoz passzolt, aki kényszerítőzött Rooneyval, mielőtt a kivetődő Robinson felett a hálóba lőtt (2–0).

Még mindig nem jártunk fél óránál sem, amikor Chimbonda ziccerbe hozta Berbatovot, a bolgár támadó köszönte szépen a rosszul hazatett labdát, és 10 méterről a jobb felső sarokba ágyúzott (3–0).

A félidő hajrájában még egy Nani-beadás utáni Vidics-fejest, valamint egy büntetőgyanús esetet – Berbatov került földre védője mellett – láthatott a publikum, újabb gólt azonban nem, így háromgólos hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész harmadik percében már 5–0 díszelgett az eredményjelzőn, előbb Berbatov szerezte meg harmadik gólját Nani parádés passzát követően, majd Anderson játszott Nanihoz, aki 14 méterről, kissé balról a jobb sarokba tekert.

Az 55. percben Nani kilépett egy parádés labdával, ám középre adását a vendégek kapusa lábbal szögletre mentette a ziccerben érkező Rooney elől.

Persze azért a hazaiak nem hagyták, hogy szurkolóik ilyen apróságokon rágódjanak, és a 70. percre már hét volt közte, előbb Nani beadása után Pak lepattanó próbálkozását kotorta be közelről az immár négygólos Berbatov, majd saját kipattanó lövését terelte a bolgár a kapuba kiszorított helyzetből (Berbatov–Blackburn 5–0, Manchester United–Blackburn 7–0).

A hajrában még volt esélye a bolgárnak a hatodik gólját is megszerezni, Rooney beadása után azonban Robinson nagy bravúrral védett, sőt a vendégek valamivel korábban még szépíteni is tudtak – Samba gólja még sebtapasznak is kevés volt (7–1).

Az újonc Blackpool Bogdán Ádám csapata, a Bolton otthonából rabolt értékes pontot, légiósunk a kispadról nézte végig együttese 2–2-es találkozóját.

Gera Zoltán együttese, a Fulham szintén hazai pályán szerepelt, a Birmingham City elleni 1–1-es végeredménnyel záruló összecsapás 53. percében éppen a végig pályán lévő magyar középpályás beadásából fejelt közelről gólt Dempsey.

A Manchester City alaposan megizzadt a Stoke City otthonában, és bár a 81. percben szerzett Richards góllal egészen az utolsó percig vezetett, Etherington révén a hazaiak egyenlíteni tudtak. A Wolverhampton Wanderers elképesztő fordulatos mérkőzésen a 89. percben szerzett Ebanks-Blake-találattal nyert 3–2-re, a West Ham pedig könnyedén verte meg a Wigant, míg az Everton nagy hazai zakót kapott a West Bromtól.

MANCHESTER UNITED–BLACKBURN 7–1