Egy gól is elég volt a City győzelméhez

2011.03.05. 20:31
David Silva (jobbról a második) szerencsés gólt ünnepelhetett a Wigan ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Manchester City hazai pályán David Silva szerencsés találatával 1–0-ra nyert a Wigan ellen.

A Unitedtől hazai pályán elszenvedett 4–0-s vereség után Manchesterbe utazott a Wigan, de nem azért, hogy revánsot vegyen a „vörös ördögökön", hanem hogy a City otthonából elcsenjen egy vagy akár három pontot is. Az őszi 2–0-s City-siker, valamint az a tény, hogy Carlos Tévez legutóbbi hét Wigan elleni bajnokiján hatszor volt eredményes, nem sok jót ígért a kiesés elől menekülő együttes számára.

A hazai pályán játszó manchesteri csapat igyekezett minél előbb eldönteni a találkozót. Mario Balotelli, Carlos Tévez és David Silva rendre megtalálta a rést a Wigan védelmén. Az első játékrész legnagyobb helyzete azonban a vendégek előtt adódott, név szerint James McCarthy előtt, aki egy lecsorgó labdát vehetett át és lőhetett tisztán körülbelül hét méterről a kapu torkából, de a húszéves középpályás csúnyán fölé durrantott.

A kihagyott ziccer nyolc perc elteltével bosszulta meg magát: David Silva betört a büntetőterületen belülre, majd ballal kapura lőtt, Ali al-Habszi igen balszerencsésen ért a labdához, amely végül a hálóban kötött ki. 1–0

McCarthy a 60. percben jóvátehette volna az elpuskázott helyzetét, egy lecsorgó labdát dropból kapura lőtt, Joe Hart pedig hatalmas bravúrt bemutatva szögletre ütötte a léc alá tartó löketet.

Bátor támadójátékot mutatott be a hajrában a vendégcsapat – sőt a Premier League-ben ezen a meccsen debütáló Conor Sammon az utolsó percben hatalmas helyzetben lőtt centikkel a kapu mellé –, de erejéből nem futotta már az egyenlítésre, a City pedig megelégedett az 1–0-s végeredménnyel.

1. Manchester United 28 17 9 2 62–27 +35 60
2. Arsenal 28 17 6 5 57–27 +30 57
3. Manchester City 29 15 8 6 45–25 +20 53
4. Chelsea 27 14 6 7 48–23 +25 48
5. Tottenham 27 13 8 6 38–31 +7 47
6. Bolton 29 10 10 9 42–40 +2 40
7. Liverpool 28 11 6 11 36–35 +1 39
8. Sunderland 29 9 11 9 33–35 –2 38