Egy lépéssel előrébb: győzött a Chelsea és az Arsenal is

2010.11.10. 22:49
Essien volt a főszereplő a Fulham ellen: győztes gól, piros lap (Fotó: Reuters)
A Premier League hétközi, 12. fordulójában győzelmet aratott a listavezető Chelsea a Fulham ellen, illetve az Arsenal a Wolverhampton Wanderers otthonában. A Liverpool pontokat hagyott a Wigan stadionjában, a Blackburn meglepetésre győzni tudott a St. James' Parkban. Fordulatos meccsen nyert az Aston Villa, a West Bromwich Albion pontot rabolt a West Hamtől.

CHELSEA–FULHAM

A listavezető Chelsea a malária után felgyógyult Didier Drogbával a kezdőben fogadta a Gera Zoltánt a kispadra „vezénylő" Fulhamet, és az első félidő után a papírformának megfelelően előnybe is került.

A vendégek kapusa, Schwarzer a 31. percig tudta feltartóztatni a „kékek" akcióit, ekkor azonban Salomon Kalou tekert középre, Michael Essien pedig egyedül érkezve a hálóba fejelt. A félidő előtt három perccel Florent Malouda kínálta meg remek passzal Kalout, aki óriási helyzetben ügyetlenül ért a labdához, így kimaradt a ziccer.

Fordulást követően az első lehetőség megint Kaloué volt: az elefántcsontparti szélső villámléptekkel hagyta maga mögött a védelmet, egy az egyben nézhetett farkasszemet Schwarzerrel, de a kapus belekapott a lövésébe, és Aaron Hughes még a gólvonal előtt menteni tudott.

A Fulham Andy Johnson bevetésével próbálta veszélyesebbé tenni támadójátékot, míg a Chelsea veszélyes volt, csak pontatlan: előbb Malouda, aztán Essien hibázott ziccert. Az utolsó tíz percre beállt Gera Zoltán is, egyből lehetőség is adódott előtte: Terry fejelte rossz helyre a labdát, Gera egyből rátűzte azt, Petr Cech bravúrral védett. Clint Dempsey egy ollózással veszélyeztetett, de a Chelsea kibírta a Fulham-támadásokat és „minimalista stílusban" 1–0-ra győzött. Igaz, már tíz emberrel, mert Essien közvetlenül a lefújás előtt piros lapot kapott.

ESSIEN ELŐBB GÓLT LŐTT, MAJD KIÁLLÍTOTTÁK

WOLVES–ARSENAL

Wolverhamptonban a késő nézők már le is maradtak az első találatról: az Arsenal az első percben megszerezte a vezetést, Bacary Sagna beadását Maruan Samah bólintotta Hahnemann kapujába. A korai gól szemmel láthatóan sokkolta a Wolvest és az „ágyúsok" további helyzeteket alakítottak – és hagytak – ki, Andrej Arsavin és Cesc Fabregas révén.

A Wolverhampton igazán a második félidőre éledt fel, és ezt tűzijátékkal jelezte is: az 57. percben Doyle lövését védte Lukasz Fabianski, egy perccel később Stearman kísérletét a gólvonalról mentette Rosicky, majd Foley fejese ment kevéssel fölé.

A választ Arsavin postázta, aki elszáguldott a bal oldalon, majd lövése a kapufáról jött vissza – Hahnemann verve volt. A Wolves a végén mindent bevetett az egyenlítés érdekében, Berra próbálkozását Fabianski bravúrral védte, és a 95. percben az Arsenal kontrából döntött: Fabregas passzából Samah szerezte meg a londoniak második gólját.

WOLVES–ARSENAL 0–2

WIGAN–LIVERPOOL

A Liverpool szezonbeli góljainak döntő többségét Steven Gerrard és Fernando Torres hozta össze, és ez most sem volt másként: a „vörösök" szellemi vezére parádés labdával ugratta ki spanyol csatártársát a 6. percben, Torres pedig szépen be is fejezte az akciót. Ez elég is volt a Poolnak az első 45 percre, sok veszélyes helyzet nem alakult ki, a Hodgson-csapat 1–0-ra vezetett.

A második félidőt góllal nyitotta a Wigan: Stam beadását Pepe Reina Hugo Rodallega elé tenyerelte ki, a Latics csatára pedig hat méterről kihasználta a lehetőséget – 1–1. A Liverpoolnak Gerrard szerezhette volna ismét meg a vezetést, de a „vörösök" nyolcasa Maxi Rodríguez passza után a lécet döngette meg. Ennél közelebb a Pool már nem jutott a három pont megszerzéséhez, be kellett érnie az eggyel.

WIGAN–LIVERPOOL 1–1

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Aston Villa Ashley Young gólpasszainak (illetve Downing és Delfouneso befejezéseinek) köszönhette, hogy sérülésektől megtizedelve kétszer vezetéshez jutott, de a Blackpool így is makacsul tartotta magát és kétszer egalizált. Nem volt elég, James Collins a 89. percben a birminghamiek javára döntött. A West Ham United Odemwingie tizenegyesgólja után Parker és Piquionne találatával fordított a WBA ellen, de a West Brom Pablo Ibanez góljával kiharcolt egy döntetlent.

A Kádár Tamást nem nevező Newcastle United otthonában egy csúnya védelmi hiba után Morten Gamst Pedersen góljával a Blackburn szerzett vezetést, de a második félidő elején jött a szenzációs formában játszó Andy Carroll és közeli fejessel egyenlített. Nem ez volt az utolsó szó: Jason Roberts a hajrában a Roverst juttatta három ponthoz.

A Goodison Parkban az Everton sok helyzetet dolgozott ki a Bolton ellen (Bogdán Ádám a kispadon volt a vendégeknél), de ki is hagyta őket. A büntetést Ivan Klasnic gólja jelentette, és mivel a Bolton a hajrában emberelőnybe is került (Fellaini kapott pirosat), a Wanderers győzelme egyre biztosabbnak tűnt. A lefújás előtti utolsó pillanatban jött azonban Jermaine Beckford, aki karrierje első élvonalbeli góljával (amely ráadásul gyönyörű volt) egyenlített, ezzel nem tört meg az Everton veretlenségi sorozata.

1. Chelsea 12 9 1 2 28–5 +23  28
2. Manchester United 12 6 6 24–13 +11  24
3. Arsenal 12 7 2 3 24–11 +13  23
4. Manchester City 12 6 3 3 15–10 +5  21
5. Newcastle 12 5 2 5 21–16 +5  17
6. Bolton 12 3 7 2 18–17 +1  16
7. Tottenham 12 4 4 4 14–15 –1  16
8. Sunderland 12 3 7 2 12–13 –1  16