FA-kupa: a Manchester City lesz az MU ellenfele az elődöntőben

2011.03.13. 19:43
A Manchester City Micah Richards fejes góljával 1–0-ra győzött a másodosztályú Reading ellen az angol FA-kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé, ahol a Manchester Uniteddel csaphat össze.

A 19. percben Shaun Wright-Phillips lövését blokkolta Ian Harte, a labda David Silva elé került, akinek közeli lövését McCarthy védte.

A 36. percben David Silva ismét villant. Köténnyel indult majd 20 méteres lapos lövését védte a Reading kapusa.

A szünet előtti pillanatokban Yaya Touré indult meg és lőtt távolról, labdája alig kerülte el a kapu jobb felső sarkát.

A 71. percben CarlosTévez találta meg Shaun Wright-Phillipset a tizenhatoson belül. Az angol szélső erőtlen lövését Alex McCarthy hárította.

A 74. percben vezetést szerzett a Manchester City: David Silva ívelt be egy szögletet, Micah Richards érkezett jó ütemben és bólintott a hálóba. McCarthy még beleért a labdába, hárítani azonban nem tudott.

A kupában már kétszer kényszerült ismétlésre a Manchester City, ám ezúttal egy gól elegendő volt a továbbjutáshoz az elődöntőbe a harmatos Reading ellen.

A négy között így Manchester United–Manchester City városi rangadót rendeznek a Wembley-ben. A City legutóbbi hat meccsét megnyerte az FA-kupa elődöntőjében.

FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Manchester City–Reading 1–0 (Richards 74.)
KORÁBBAN
Stoke City–West Ham United 2–1 (Huth 12., Higginbotham 63., ill. Frederic Piquionne 30.)