Kétgólos hátrányból jutott tovább az Arsenal

2012.01.29. 19:02
Az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában az Aston Villa hiába vezetett Richard Dunne és Darren Bent találatával 2–0-ra az Arsenal vendégeként, az „ágyúsok” a második félidőben Robin van Persie két büntetőgóljával, valamint Theo Walcott szerencsés találatával fordítottak, és bejutottak a nyolcaddöntőbe.

Érdekesség, hogy az Aston Villa jelenlegi mestere Alex McLeish irányította a Birmingham Cityt, amikor az a 2010–2011-es Ligakupa-sorozat döntőjében legyőzte az Arsenalt – amely így nem tudta megszakítani hatéves trófea nélküli sorozatát.

Az „ágyúsok” nem akartak hasonló sorsra jutni, és előbb Vermaelen majd Van Persie révén próbálkoztak – kevés sikerrel, utóbbi ráadásul még egy ígéretes, 18 méteres szabadrúgást is elvégezhetett, bele a sorfalba.

Az első fél óra letelte után aztán mégis a vendégek szereztek vezetést, a gyorsan elvégzett szögletet követően Petrov Robbie Keane-hez játszott, az ír támadó középre adására pedig Dunne érkezett nagyszerűen, és közelről a bal felső sarokba fejelt (0–1).

A kapott gól után feljebb kapcsolt az Arsenal, de Rosicky védőkön megpattanó 17 méteres lövése, majd Ramsey alapvonal közeli próbálkozása, végül Oxlade-Chamberlain távoli ágyúzása sem fogott ki Givenen.

Az első játékrész hajrájában ráadásul növelte előnyét az Aston Villa: a kiugró Bent első lövését még védte Fabianski, az ismétlést azonban éles szögből az üres kapuba lőtte az angol válogatott csatár (0–2), így kétgólos vendégelőnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre egy még támadóbb Arsenal lépett pályára, és bár Mertesacker fejesét a gólvonalról még mentette Ireland, valamint Walcott elől is tudtak tisztázni a védők, az 54. percben megszületett a szépítő találat: Dunne szabálytalankodott Ramsey-vel szemben a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Van Persie elképesztő magabiztossággal a jobb alsóba helyezte (1–2).

A góltól új erőre kapott a hazai együttes, és alig két perccel később már 2–2-t mutatott az eredményjelző: Walcott húzta meg a jobb szélt, az alapvonalhoz érve betört, középre adott, a próbálkozása ugyan lepattant Givenről, a menteni igyekvő Hutton azonban pont őt találta telibe, s a labda az üres kapuba vágódott.

Még mindig csak a 60. percben jártunk, amikor már az „ágyúsoknál” volt az előny. Bent szabálytalankodott Koscielnyvel szemben, az újabb tizenegyeshez is Van Persie állt oda, s ezúttal félmagasan a bal sarokba lőtt (3–2).

A vezető gól után kicsit visszavett a tempóból az Arsenal, Van Persie azonban így is megszerezhette volna harmadik találatát, Walcott jobb oldali beadása után kevéssel a léc fölé pörgetett. Arsene Wenger együttese végül kiharcolta a továbbjutást, s a nyolcaddöntőben a Sunderland–Middlesbrough csata ismétlésének győztesével találkozik majd.

ARSENAL–ASTON VILLA 3–2

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ
Arsenal–Aston Villa 3–2 (Van Persie 54., 60. – mindkettőt 11-esből, Walcott 56., ill. Dunne 33., D. Bent 45+1.)
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Sunderland–Middlesbrough (II. osztályú) 1–1 (F. Campbell 59., ill. B. Robson 16.)
Brighton & Hove Albion (II.)–Newcastle United 1–0 (Williamson 77. – öngól)
Watford (II.)–Tottenham Hotspur 0–1 (Van der Vaart 43.)
Everton–Fulham 2–1 (Stracqualursi 27., Fellaini 73., ill. Murphy 14. – 11-esből)
QPR–Chelsea 0–1 (Mata 61. – 11-esből)
Liverpool–Manchester United 2–1 (Agger 21., Kuyt 88., ill. Pak Dzsi Szung 39.)
Blackpool (II.)–Sheffield Wednesday (III.) 1–1 (K. Phillips 90. – 11-esből, ill. Morrison 52.)
Derby County (II.)–Stoke City 0–2 (Jerome 5., Huth 81.)
Bolton Wanderers–Swansea City 2–1 (Pratley 45., Eagles 56., ill. Moore 43.)
Leicester City (II.)–Swindon Town (IV.) 2–0 (Beckford 4., 53.)
Sheffield United (III.)–Birmingham City (II.) 0–4 (Redmond 18., A. Rooney 38., 83., Elliott 58.)
Hull City (II.)–Crawley Town (IV.) 0–1 (Tubbs 57.)
West Bromwich Albion–Norwich City 1–2 (Fortuné 54., ill. Holt 35., S. Jackson 85.)
Millwall (II.)–Southampton (II.) 1–1 (Henderson 86., ill. Lambert 31.)
Stevenage (III.)–Notts County (III.) 1–0 (Stewart 12. – öngól)
A győztesek továbbjutottak, döntetlen esetén fordított pályaválasztóval második mérkőzésre kerül sor.