Kiütés itt, kiütés ott: tarolt az MU és az Arsenal

2009.12.30. 22:59
Rooney (balra) a Manchester Utd. első gólját lövi a Wigannek (Fotó: Reuters)
Nagy különbségű győzelmet aratott a Premier League 20. fordulójában a Manchester United és az Arsenal is: Sir Alex Ferguson csapata a Wigant ütötte ki 5–0-ra, Arsene Wenger gárdája a sereghajtó Portsmouth-t oktatta (4–1).

PORTSMOUTH–ARSENAL

Nem elég a két csapatot elválasztó szakadék a tabellán, a sereghajtó Portsmouth napját még az is megzavarta, hogy nyilvánosságra került: csődeljárás indulhat a rengeteg gonddal küszködő délangol klub ellen, bár ezt a vezetőség cáfolta. A pályán aztán az Arsenal jelentette az újabb gondot, Arsene Wenger csapata egyszerűen erősebb, gyorsabb, pontosabb és jobb volt.

A londoniak a 18. percben kis híján vezetést szereztek egy szép akció után, de Diaby lövését Begovic hárítani tudta. A hazai kapus a 27. percben már tehetetlen volt: Eduardo da Silva szabadrúgása megpattant Kaboulon és a hálóba került (0–1).

A szünet előtt szép találattal növelte előnyét az Arsenal, Eduardo Ramseyhez tette ki a labdát, aki Samir Nasrihoz passzolt, az „ágyúsok" francia légiósa pedig nem hibázott (0–2).

A Fratton Park közönségének pontszerzésben reménykedő részét a 69. percben Aaron Ramsey csendesítette el, aki remekül használta ki Vanden Borre labdavesztését, a bal lábára tette át a labdát, majd remekül, élesen a kapuba bombázott (0–3). A 75. percben Belhadzs szépíteni tudott, de erre Alexandre Song „kontrázott rá", aki a 81. percben egy jobb oldali beadást bólintott a hálóba (1–4). Az Arsenal végtelenül sima győzelmet aratott, még úgy is, hogy Andrej Arsavinnak nem sok jó megoldása akadt – és megelőzte mintegy öt percig a Manchester Unitedet a tabellán.

MANCHESTER UNITED–WIGAN

A Wigan folytatta egy „nemes hagyományát", elszenvedte szokásos vereségét a Manchester Unitedtől. Az MU az Old Traffordon egy félidő alatt eldöntötte a találkozót: Wayne Rooney egy parádés egyéni alakítás után éles szögből a kapufát trafálta el, majd a 29. percben már betalált Rafael beadása után.

Három perccel később Carrick növelte a hazai előnyt, majd a szünet előtt Rafael is feliratkozott a gólszerzők közé, a Latics-drukkerekben meg ekkor alighanem felrémlett a Tottenham elleni borzalmas verés.

A vendégeknek valóban olyan rosszul folytatódott a meccs, mint ahogy az első játékrész lezárult: a tarthatatlan exwiganes, Antonio Valencia előbb Dimitar Berbatovval rúgatott gólt, majd kis híján ő is betalált. Wayne Rooney egy fejessel a felső kapufát találta el, és még csak az 52. percben jártunk, a Latics pedig a játékrész elején semmi ellenállást nem mutatott.

A Wigan több helyzetet is kihagyott, majd a vendégek kínjait a 75. percben Valencia növelte, aki Rooney passza után finom megoldással fejezte be az akciót – az ecuadori szélső nagyon megérdemelte a gólt, amely egyben a meccs utolsó találata is volt –, így az MU 5–0-s sikerrel búcsúztatta az évet.

A találkozók góljait ide kattintva tekintheti meg!

PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Portsmouth–Arsenal 1–4 (Belhadzs 75., ill. Eduardo 28., Nasri 42.,Ramsey 69., A. Song 81.)
Manchester United–Wigan Athletic 5–0 (Rooney 28., Carrick 32., Rafael 45., Berbatov 50., Valencia 75.)

1. Chelsea 20 14 3 3 45–16 +29  45
2. Manchester United 20 14 1 5 45–18 +27  43
3. Arsenal 19 13 2 4 51–21 +30  41
4. Tottenham 20 11 4 5 42–22 +20  37
5. Manchester City 19 9 8 2 38–27 +11  35
6. Aston Villa 20 10 5 5 29–18 +11  35
7. Liverpool 20 10 3 7 37–25 +12  33
8. Birmingham 20 9 5 6 20–18 +2  32