Manchester United: Sir Alex Ferguson azt kapta, amit várt

2011.05.08. 20:22
Három fordulóval a bajnokság vége előtt a hárompontos előnnyel a tabellát vezető Manchester United hazai pályáján fogadta legveszélyesebb üldözőjét, a Chelsea-t. Sir Alex Ferguson gárdája hamar kétgólos előnybe került, és bár a második félidő közepén Frank Lampard révén szépített a Chelsea, a mérkőzést megfordítani nem tudta. Két fordulóval a bajnokság vége előtt a Manchester United előnye hat pont a Chelsea-vel szemben.

„A második félidőben hat gólt is szerezhettünk volna – értékelt Sir Alex Ferguson, a hazaiak skót mestere. – Kemény meccset vártunk, és olyat is kaptunk. Briliánsan kezdtük a mérkőzést, Petr Cech is védett pár zseniálisat. A kapunktól rendre távol tartottuk a labdát, és bár idegesek voltunk, szurkolóink segítettek ennek leküzdésében. Sok ziccerünk volt, csak Wayne Rooney egymaga hat gólt rúghatott volna. Fantasztikus visszaemlékezni 1992-re, amikor megnyertük első nagy trófeánkat a klubbal. Az elmúlt 17-18 évben az Arsenal és a Chelsea voltak legerősebb vetélytársaink, mostanában ugyebár a Chelsea az. Sokat fejlődött viszont az Arsenal ebben az idényben. Mi pedig megérdemeljük a bajnoki aranyat.” Sir Alex Ferguson, a hazaiak skót mestere. – Kemény meccset vártunk, és olyat is kaptunk. Briliánsan kezdtük a mérkőzést, Petr Cech is védett pár zseniálisat. A kapunktól rendre távol tartottuk a labdát, és bár idegesek voltunk, szurkolóink segítettek ennek leküzdésében. Sok ziccerünk volt, csak Wayne Rooney egymaga hat gólt rúghatott volna. Fantasztikus visszaemlékezni 1992-re, amikor megnyertük első nagy trófeánkat a klubbal. Az elmúlt 17-18 évben az Arsenal és a Chelsea voltak legerősebb vetélytársaink, mostanában ugyebár a Chelsea az. Sokat fejlődött viszont az Arsenal ebben az idényben. Mi pedig megérdemeljük a bajnoki aranyat.”