Megégett a Tottenham a manchesteri pokolban

2011.08.22. 20:55
Welbeck volt a meccs embere (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Manchester United hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt. A londoni csapat az első félidőben még jól tartotta magát, a második játékrészben azonban hengerelt a bajnokcsapat, és összességében nagyon sima, egyben megérdemelt győzelmet aratott.

A Manchester United kezdőcsapatának átlagéletkora 23 év és 191 nap volt a Tottenham elleni mérkőzésen, amivel a klubtörténet második legfiatalabb együttesét sikerült pályára küldenie Sir Alex Fergusonnak az angol bajnokságban.

A fiatalos lendület pedig meg is látszott a mérkőzés elején: a manchesteriek nagyon hamar kezdeményezően léptek föl – igaz, gyakorlatilag bármilyen összeállításban is játszott az elmúlt években, évtizedekben az MU, hazai pályán mindig megpróbált nyomást helyezni az ellenfelére.

Ezúttal is már nagyon korán megszerezhette volna a vezetést a Manchester United, de előbb Wayne Rooney fejesében nem volt már erő, majd Tom Cleverley lövése nem ment eléggé szélre. Mindkét esetben Brad Friedel kapus volt a végállomás.

A játékrész közepéhez érve játékban feljött a Tottenham, de az újabb nagy lehetőség ezúttal is a MU előtt adódott: Ashley Young fejese azonban nem sokkal, de célt tévesztett.

Az első félidő jól alakult a Spurs számára, amely nem kapott gólt a szünet előtt. Ez volt a kilencedik mérkőzése a londoniaknak a Premier League-ben, hogy megúszták bekapott találat nélkül az Old Traffordon. A Tottenhamnél csak az Arsenal áll jobban e tekintetben: Arsene Wenger együttese 14-szer tudta le bekapott gól nélkül a legendás manchesteri stadionban lejátszott mérkőzések első félidejét – a bajnokságban.

A második játékrészben nagyon rákapcsolt a hazai csapat, amely több lehetőséget is kialakított, az első negyedórában pedig már nagyon érett a hazai gól. A Spurs kapitulálásának pillanata a 61, percben érkezett el, amikor is Tom Cleverley nagyon pontos passzát Danny Welbeck váltotta gólra. 1–0

Bajnokcsapathoz méltóan játszott az MU

A bekapott gól nagyon megzavarta a Tottenhamet, de mondhatnánk akár azt is, hogy méginkább magabiztossá tette a manchesterieket, akik mindent elkövettek, hogy egy újabb góllal végleg eldöntsék a mérkőzést. A 76. percben egy zseniális találattal ez sikerült is. Anderson kényszerítőzött Welbeckkel (az első gól szerzője sarokkal tette vissza a labdát...), majd a visszakapott labdát szépen az üresen tátongó jobb sarokba helyezte. 2–0

Végül a már teljesen enerváltan mozgó Tottenham-védők között Wayne Rooney is betalált: jellemző módon ekkor már teljesen egyedül fejelhetett az angol támadó. Pedig középen, a kaputól mintegy hat méterre állt. 3–0

A Manchester United teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Még a háromgólos különbség sem mondható túlzónak.

MANCHESTER UNITED–TOTTENHAM 3–0

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–TOTTENHAM 3–0 (0–0)
Manchester, Old Trafford. V: Probert
MANCHESTER UNITED: De Gea – Smalling, Jones, J. Evans, Evra – Nani, Cleverley (Giggs, 81.), Anderson, A. Young (Pak, 81.) – Rooney, Welbeck (Hernández, 81.)
TOTTENHAM: Friedel – Walker (Corluka, a szünetben), M. Dawson, Kaboul, Assou-Ekotto – Lennon, N. Kranjcar (Pavljucsenko, 75.), Van der Vaart, Livermore (Huddlestone, 75.), Bale – Defoe
Gólszerzők: Welbeck (61.), Anderson (76.), Rooney (87.)
Sárga lap: Evans (34.), ill. Dawson (36.), Defoe (91.)
1. Manchester City 2 2 7–2 +5 6
2. Manchester United 2 2 5–1 +4 6
3. Wolverhampton 2 2 4–1 +3 6
4. Aston Villa 2 1 1 3–1 +2 4
4. Liverpool 2 1 1 3–1 +2 4
6. Chelsea 2 1 1 2–1 +1 4