Menekül a West Ham: ünnepi siker a Fulham otthonában

2010.12.26. 15:00
Piquionne gólja – ezzel jutott előnyhöz a West Ham 1–1 után (Fotó: Reuters)
A Fulham labdarúgócsapata sorozatban hatodik december 26-i Premier League-bajnokiján sem tudott győzni, sőt most nulla ponttal zárta a hagyományos karácsonyi fordulót: a Gera Zoltánnal felálló fehér-feketék elsősorban rendkívül dekoncentrált védelmük miatt 3–1-re kikaptak a forduló előtt még sereghajtó West Ham Unitedtől. Gera Zoltán (Fulham) végigjátszotta a mérkőzést; Kurucz Péter (West Ham) sérülése miatt továbbra sem bevethető.

A mérkőzésen a Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban felálló Fulham szerzett vezetést Aaron Hughes mintaszerű fejesével: a középhátvéd Simon Davies pontos beadását bólintotta be. Ez volt az északír védő első gólja a 2004–2005-ös szezon óta, egyben az első, Fulhamben elért bajnoki találata!

Hughes gólja után Andy Johnsonnak voltak lehetőségei az előny növelésére, de a csatárnak nem sikerült bevennie a WHU kapuját, a vendégek ellenben ajándékba kaptak egy gólt még a szünet előtt.

A 37. percben Freddie Sears ment el a jobb oldalon, beadását Dickson Etuhu suta mozdulattal a saját kapuja felé toldotta meg, ezzel gyakorlatilag kiugratva Carlton Cole-t. A West Ham-csatár gyorsan felismerte a lehetőséget, és a kapuba lőtte a ziccert – 1–1.

A szünetben már 2–1-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző, Fréderic Piquionne lőtte szépen, kapásból a kapuba Scott Parker beadását.

A második félidőben a Fulham védelme ott folytatta, ahol abbahagyta – Danny Gabbidon hosszú indítása után Carlton Cole használt ki egy újabb védelmi hibát (Hughes rossz helyre csúsztatta a labdát, társai elaludtak), kettőre növelve a West Ham United előnyét. Egy perccel később Robert Green fantasztikus reflexszel védte Eddie Johnson gyilkos erejű, közeli lövését, és a „kalapácsosok" kihúzták a hármas sípszóig.

Győzelmével a West Ham elmozdult (ha ideiglenesen is) az utolsó helyről, és pontszámban utolérte a Fulhamet – Mark Hughes menedzser kispadja könnyen meginoghat a gyenge szereplés miatt.

Érdekesség, hogy az egész liga „legpazarlóbb" együttesének számít a Fulham: a Hughes-csapat eddig 13 pontot bukott el amiatt, hogy nem tudta megtartani a megszerzett előnyt. Ez pedig sokba kerülhet...

FULHAM–WEST HAM UNITED 1–3

1. Manchester United 16 9 7 36–16 +20  34
2. Arsenal 17 10 2 5 34–19 +15  32
3. Manchester City 18 9 5 4 25–15 +10  32
4. Chelsea 17 9 4 4 31–12 +19  31
5. Tottenham 17 7 6 4 25–22 +3  27
6. Sunderland 18 6 9 3 21–18 +3  27
7. Bolton 18 6 8 4 30–25 +5  26