A Southampton ikszelt az Old Traffordon; zseniális Arsenal-gól

2013.10.19. 16:03
Dejan Lovren az első gólnál még a szenvedő fél volt (Fotók: Action Images)
Az Arsenal és a Chelsea is simán nyert otthon az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában, a szintén hazai környezetben pályára lépő Manchester United viszont csak 1–1-es döntetlenre volt képes a Southamptonnal szemben.

MANCHESTER UNITED–SOUTHAMPTON

Azok számára, akik nem követik figyelemmel az angol labdarúgást, talán meglepő lehetett, hogy a Southampton a forduló előtt a 4., míg az MU csak a 10. helyet foglalta el a PL tabelláján. Hogy ez nem csak véletlen, azt a Southamtpon az Old Traffordon is igyekezett bátor futballal bizonyítani.

A Unitednak elég volt azonban, hogy csak helyenként futballozott igazán jól. Például az első félidő közepe tájékán, akkor az ifjú Adnan Januzaj remek indításából az immár fejvédő nélkül játszó Wayne Rooney került helyzetbe, Artur Boruc viszont védeni tudott. A kipattanóra ugyanakkor Robin van Persie lecsapott, és az üres kapuba gurított. 1–0

A szünetig a Southampton távoli lövésekkel próbálkozott (eredménytelenül), a Unitednál Rooney pedig még a lécet is eltalálta egyszer.

Fordulás után egy kicsit paprikás lett a hangulat, aztán viszont ismét a futballon volt a hangsúly, a United pedig rákapcsolt. Előbb Van Persie fejese csattant a lécen, majd Nani is közel járt a gólhoz szintén egy fejessel. A belga Januzaj távolról kínálta meg Boruc kapuját, de a lengyel hatalmasat védett.

A Unitednek a hajrában már inkább a védekezés maradt, a Southampton erőfeszítései pedig kifizetődtek. A 89. percben a csereként beálló James Ward-Prowse szögleténél Dejan Lovren a kapuba juttatta a labdát! 1–1

Az ötperces hosszabbításban egyik fél sem tudott nagy lehetőséget kidolgozni, így a Southampton pontot rabolt a címvédő otthonából.

Manchester United–Southampton 1–1

ARSENAL–NORWICH CITY

Arsene Wenger együttese nem vehette félvállról a találkozót, hiszen a „kanárik" az Arsenal elleni előző hét találkozójukon egyszer sem végeztek szerzett gól nélkül.

Jól is kezdtek a hazaiak, és egy elképesztő összjáték után a 18. percben a vezetést is megszerezték. A saját kapujuktól indított Arsenal-akciónál szinte követni sem lehetett, hol a labda. A tizenhatos vonalánál az Özil, Giroud, Wilshere hármas játszott össze nagyszerűen, majd Wilshere kapta a labdát a leshatáron, és 10 méterről a kapuba lőtt. 1–0

Olivier Giroud (balra) széles mosollyal köszöntötte az első gólt szerző Jack Wilshere-t (Fotó: Action Images)

Az első játékrész utolsó perceire a vendégek is kezdtek magukra találni, és volt néhány veszélyes lehetőségük is, de a gól elmaradt, pedig Sagna borzalmas hazaadása után meglehetett volna az egyenlítés is.

A szünet nem tett jót az ébredező Norwichnak, és az 58. percben már kétgólosra növelte előnyét az Arsenal. Giroud kapta a jobb szélen, 25 méterre a kaputól a labdát, amelyet azonnal be is csavart a kapu előterébe. A tizenhatoson belül most Özil érkezett jó ütemben, és Ruddy mellett a kapuba fejelt. 2–0

Az utolsó 20 percre izgalmassá tette a mérkőzést a vendégegyüttes. A 70. percben Howson kapta a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, és nagyon higgadtan, egy állítás után a bal alsóba bombázott (2–1). Az Arsenal nem engedte, hogy sokáig bizakodjanak a vendégek. A 83. percben Ramsey az egész Norwich-védelmet elfektette, és könnyedén, mintha csak edzésen lenne, 7 méterről a kapuba passzolt. 3–1

A végére belelendült Arsene Wenger együttese. A 88. percben Rosicky passzolta Ramsey elé a labdát, a harmadik Arsenal-találatot szerző játékos pedig azonnal adta is tovább a kapu előtt várakozó Özilnek, aki nem hibázott. 4–1

Az Arsenal begyűjtötte újabb győzelmét, és visszavette az első helyet a Newcastle-ben csak ikszelő Liverpooltól.

CHELSEA–CARDIFF CITY

José Mourinhót elküldték a kispadtól

Álmoskásan indult a találkozó, néhány bedobáson kívül nem történt semmi a pályán, de aztán a tizedik percben szó szerint a semmiből megszerezte a vezetést a Cardiff City. David Luiz engedett haza egy labdát, arra számítva, hogy Petrc Cech (aki ma játszotta karrierje 300. Premier League-mérkőzését) előre vágja majd a labdát. A kapus azonban nem jött, nem úgy, mint Mutch, aki azonnal lecsapott a lehetőségre, és a cseh portáson átemelve a labdát megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0–1

A Chelsea azonnal feljebb kapcsolt, de igazán veszélyes nem tudott lenni az ellenfél kapujára, a 33. percben szintén egyéni hibára volt szükség ahhoz, hogy változzon az eredmény. David Marshall, a vendégek kapusa gyanútlanul pattogtatta a labdát a saját ötösénél, Samuel Eto'o pedig ezt kihasználva elpöckölte előle. Ezt követően Hazard, Eto'o volt a labda újra, majd előbbi talált be végül négy méterről, de a vendégek lest reklamáltak, szerintük a belga válogatott előrébb volt, mint Marshall. A játékvezető ennek ellenére a középkör felé mutatott. 1–1

A második játékrész ugyanúgy Chelsea-mezőnyfölényt hozott, de a londoniak képtelenek voltak áttörni az ellenfél védelmét, nem véletlenül hozta be José Mourinho Oscart és Fernando Torrest is. A 66. percben azonban nem ők, hanem Eto'o góljával jött össze a fordítás, a kameruni Hazard passzát követően lőtte ki a jobb alsó sarkot 14 méterről, miután elfektette Steven Caulkert. 2–1

A Cardiff nem adta fel, a csereként beálló Kim Bo Kjung kis híján kiegyenlített, közeli lövését hatalmas bravúrral fogta Cech a 75. percben. José Mourinho mindezt a lelátóról nézte, nem sokkal előtte ugyanis reklamálás miatt a játékvezető elküldte a kispadtól. Itt azonban még nem ért véget a gólok sora, a 78. percben Ramires labdaszerzését követően Oscar talált be 17 méterről, a brazil erős lövését követően a labda a keresztlécről pattant be a kapuba (3–1). Négy perccel később Hazard lövése suhant be Marshall alatt a kapuba, ebben a gólban alaposan benne volt a kapus. 4–1

A Chelsea győzelmével továbbra is tapad az Arsenalra, és immáron 12 bajnoki mérkőzés óta veretlen a Stamford Bridge-en.

Chelsea–Cardiff 4–1

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

Az Everton, ha nem is könnyen, de begyűjtötte a három pontot a Hull City ellen, így továbbra is a közvetlen élmezőny mögött található.

Pocsékul sikerült Gustavo Poyet bemutatkozás a Sunderland menedzsereként, a „fekete macskák" ugyanis 4–0-s vereséget szenvedtek a Swansea City vendégeként.

A West Bromwich a továbbra sem százszázalékos Gera Zoltán nélkül játszott gól nélküli döntetlent a Stoke City otthonában.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Arsenal–Norwich 4–1 (Wilshere 18., Özil 58., 88., Ramsey 83., ill. Howson 70.)
Chelsea–Cardiff City 4–1 (E. Hazard 33., 83., Eto'o 66., Oscar 78., ill. Mutch 10.)
Manchester United–Southampton 1–1 (Van Persie 26., ill. Lovren 89.)
Swansea–Sunderland 4–0 (Bardsley 57. – öngól, De Guzmán 58., Wilfried 64. – 11-esből, Chico 80.)
Stoke City–West Bromwich Albion 0–0
Everton–Hull City 2–1 (Mirallas 8., Pienaar 57., ill. Sagbo 30.)

KÉSŐBB
18.30 West Ham United–Manchester City (Tv: Digi Sport 1)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Newcastle–Liverpool 2–2 (Cabaye 23., Dummet 57., ill. Gerrard 42. – 11-esből, Sturridge 72.)

1. Arsenal 8 6 1 1 18–9 +9 19
2. Chelsea 8 5 2 1 14–5 +9 17
3. Liverpool 8 5 2 1 13–7 +6 17
4. Southampton 8 4 3 1 8–3 +5 15
5. Everton 8 4 3 1 12–10 +2 15
6. Manchester City 7 4 1 2 17–8 +9 13
7. Tottenham 7 4 1 2 6–5 +1 13
8. Manchester United 8 3 2 3 11–10 +1 11