Anelka azzal védekezett – az érintett támadó twitter-bejegyzésben reagált az őt ért vádakra –, hogy ez csupán egy gesztus volt a részéről, amellyel kifejezte komikus barátja, Dieudonné iránt érzett tiszteletét és szimpátiáját.Anelka azzal védekezett – az érintett támadó twitter-bejegyzésben reagált az őt ért vádakra –, hogy ez csupán egy gesztus volt a részéről, amellyel kifejezte komikus barátja, Dieudonné iránt érzett tiszteletét és szimpátiáját.
A híres francia humoristát ugyanakkor hazájában rendre az antiszemitizmushoz kapcsolják. A napokban a francia belügyminiszter szólalt fel ellene, és egyenesen a fellépései betiltását kezdeményezte – azok erős, sokszor durva antiszemita célzásai miatt, ami szerinte egyáltalán nem humorosak, és így nem tartja művészetnek sem –, de legalábbis jogi lépésekre készült ennek érdekében.
Anelka – mondjuk úgy – kiállása a barátja mellett Franciaországban is nagy vihart kavart pár óra leforgása alatt, Valerie Fourneyron sportminiszter „sokkoló provokációnak” és „undorítónak” nevezte, majd megjegyezte, hogy az antiszemitizmusnak és a gyűlöletkeltésnek nincs helye a futballpályán.
Az Európai Zsidó Kongresszus elnöke, Vjacseszlav Moshe Kantor hozzátette: ez a fajta tisztelgés valóban kevésbé ismert náci jelzés, de bízik abban, hogy ugyanolyan elbírálás alá kerül, mintha karlendítéssel ünnepelt volna, és a büntetése is ahhoz mérhető lesz.
Ugyanakkor Keith Downing, a WBA menedzsere szerint mindez csak spekuláció, kitaláció, és elfogadja játékosa érveit.