PL: Giroud „lopott”, az Arsenal nyert; gólzápor Sunderlandben

2015.03.14. 17:53
Giroud gólja is kellett az Arsenal-sikerhez (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában az Arsenal nyerte meg a londoni derbit, miután 3–0-ra legyőzte Olivier Giroud, Aaron Ramsey, valamint Mathieu Flamini találatával a West Hamet. Az Aston Villa egy félidő alatt négy gólt vágott idegenben a Sunderlandnek, míg a West Brom a Stoke-ot gyűrte le.

Az Arsenal remek formában futballozik a tavasszal: a Tottenhamtől elszenvedett 2–1-es veresége óta négy találkozót nyert meg zsinórban a PL-ben, míg hétfőn a Manchester Unitedet búcsúztatta az FA-kupa negyeddöntőjében. Az „ágyúsok” most a West Hamet fogadták, amely megtorpant 2015-ben, és immár hét tétmérkőzés óta nyeretlen.

A „kalapácsosok” ellen is meggyőző volt a hazaiak fölénye, sorra jöttek a lehetőségek, Theo Walcott, valamint Alexis Sánchez is megszerezhette volna együttesének a vezetést, ám a nagyokat repkedő Adrián eszén képtelenek voltak túljárni.

Az első félidő hajrájában azonban Olivier Giroud a teljes WHU-védelmet meglepve a tizenhatoson belül lelopta a labdát Aaron Ramsey lábáról, majd tökéletesen kilőtte a jobb felső sarkot. A francia csatár pályafutása alatt másodszor zörgette meg a hálót zsinórban négy PL-meccsen – először 2013 augusztusában volt példa hasonlóra.

A fordulás után a bíró került a főszerepbe, méghozzá egy egészen szokatlan esemény miatt. A Londonban irányító Chris Foy ugyanis megsérült, így a helyére a negyedik játékvezető, Anthony Taylor állt be, a nézőtérről pedig felcsendült a „Ha nem vagy elég fitt, ne vezess meccset” kezdetű rigmus.

Bírócsere ide vagy oda, az Arsenal jól játszott, sőt, meg is duplázta előnyét, Giroud adta vissza a „gólpasszt”, és tette Ramsey elé a labdát, aki estében a kapuba emelt.

A végén a csereként beálló Mathieu Flamini is betalált egy szép kényszerítőt követően, így az Arsenal könnyedén nyert, és egy pontra megközelítette a második, 18.30 órakor pályára lépő Manchester Cityt.

Benteke – is – duplázott, a Villa hengerelt (Fotó: Reuters)

Míg a Leicester City–Hull City találkozón nem sikerült betalálnia egyik együttesnek sem, addig Sunderlandben potyogtak a gólok.

Az Aston Villa tíz perc tapogatózás után elképesztő gólgyártásba kezdett, és Christian Benteke, valamint Gabriel Agbonlahor duplájával a szünetben már 4–0-ra vezetett.

Érdekesség, hogy a „fekete macskák” történetük során sosem kaptak még otthon négy gólt egy félidő alatt, a Villa pedig most 45 perc alatt annyiszor talált be, mint az összes idegenbeli bajnokiján a 2014–2015-ös idényben. A fordulás után már nem kellett erőlködniük a vendégeknek, így maradt a 0–4.

A West Bromwich Albion a nagyszerű formában futballozó, előző három bajnokiját megnyerő Stoke Cityt fogadta, és kisebb meglepetésre a 19. percben előnybe is került Brown Ideye találatával. A fordulás után a piros-fehérek voltak föléynben, akadtak helyzeteik is, a hőn áhított egyenlítő gólt azonban képtelenek voltak begyötörni, így a WBA begyűjtötte a három pontot.