PL: Koemanék bicegnek - Lukaku repíti az Evertont

2015.08.15. 15:41
Ronald Koeman mankóval tért vissza a kispadra, csapata azonban vereséget szenvedett (Fotó: Action Images)
Az angol Premier League 2. fordulójában az Everton a szünetben már 2–0-ra vezetett, és 3–0-ra győzött a Southampton vendégeként.

A Southampton szurkolóinak nem sok örömben lehetett részük az Everton elleni találkozó első félidejében. Hacsak nem számoljuk ide, hogy az előző évad sikeredzője (El-szereplést érő 7. helyen zárt a csapattal), az 1. fordulót Achilles-ín-műtétje miatt kihagyó Ronald Koeman mankóval ugyan, de visszatért a kispadra.

Az első 45 percben azonban ő is csak tétlenül szemlélte, ahogy az Everton két kontrából, Romelu Lukaku révén 2–0-s előnyre tett szert (a belga csatár a bemelegítésnél még nem célzott ennyire pontosan). A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, amit az 50:50 százalékos labdabirtoklási arány is alátámasztott, de ha azt nézzük, hogy Ross Barkley tiszta helyzetből Maarten Stekelenburg kapust találta el, a hazaiak örülhettek, hogy megúszták kettővel.

A második félidőben azonban rosszabb szögből Barkley már eredményes volt, és tekerésével végleg eldöntötte a három pont sorsát (Lukakun kívül ő is kiemelkedett az Evertonból, a gólja mellett a második találatnál gólpasszt is jegyzett). A liverpooliak két forduló elteltével négy ponttal állnak a tabellán, míg a „szentek” csak egy pontot gyűjtöttek.