Hétgólos meccsen nyert a Pool, Sturridge rekordot állított be

2014.02.23. 14:25
Sturridge két gólt szerzett az első félidőben a Swansea City ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 27. fordulójában a Liverpool 4–3-ra legyőzte a Swansea Cityt hazai pályán. A hazaiak csatára, Daniel Sturridge egyhuzamban a nyolcadik bajnokiján tudott eredményes lenni, amivel beállította Ruud van Nistelrooy rekordját. Ezzel egy időben a Newcastle United Loic Rémy hajrában szerzett góljával otthont tudta tartani a három pontot az Aston Villával szemben.

Nagyon hamar előnybe kerültek a hazaiak, hiszen a harmadik percben Raheem Sterling pazar indítását követően Daniel Sturridge vette be a Swansea City kapuját. A csatár zsinórban a nyolcadik bajnokiján tudott eredményes lenni, amivel beállította Ruud van Nistelrooy rekordját (1–0). Nem sokkal később a csatár már előkészítőként jeleskedett. átadását követően Jordan Henderson 17 méterről a jobb felső sarokba lőtt szép mozdulattal. 2–0

A walesiek nem törtek meg, előbb a korábban a Liverpoolban játszó Jonjo Shelvey lőtt hatalmas gólt 18 méterről (2–1), majd Jonathan de Guzmán szabadrúgásából Wilfried Bony fejelt gólt (igaz, ehhez szüksége volt Martin Skrtel vállára is). Érdekesség, hogy az elefántcsontparti játékos az első angliai PL-gólját szerezte. 2–2

Henderson találatával nyert a Liverpool (Fotó: Action Images)

A „vörösöké” volt azonban az utolsó szó a félidőben, Luis Suárez bal oldali beadása nyomán Ashley Williams elszámította a labda ívét, így Sturridge szabadon fejelhetett a kapu bal oldalába. 3–2

A második játékrész elején Skrtel gondoskodott róla, hogy a Swansea kiegyenlíthessen: lerántotta Bonyt a tizenhatoson belül a 47. percben, a sértett pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt. 3–3

Sokáig nem akart újra változni az eredmény, és talán pár hazai szurkolóban kialakult a kép, hogy itt nem lesz meg a győzelem, amikor a 74. percben Ashley Williams lábáról Henderson elé került a labda, és a középpályás (ha csak másodjára is) megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját, egyszersmind a győztes találatot is összehozta. 4–3

NEWCASTLE UNITED–ASTON VILLA

A hazai csapat nem várhatta fényes előjelekkel a mérkőzést, hiszen ezt megelőzően a legutóbbi öt hazai bajnokiját kivétel nélkül mind elveszítette, és ezeken a találkozókon még gólt sem tudott szerezni. Sokáig úgy tűnt, hogy az Aston Villa ellen sem fog összejönni a győzelem, de a 92. percben jött Loic Rémy, aki góljával nemcsak ezt a pocsék hazai sorozatot törte meg, hanem a győzelmet is kiharcolta csapata számára. 1–0