Nyert a Man. City, de elveszítette Nasrit és Yaya Tourét

2014.01.12. 15:00
Edin Dzeko (balra) góljával szerzete meg a vezetést a Man. City a Newcastle otthonában (Fotó: Reuters)
A Premier League 21. fordulójában a Manchester City 2–0-s győzelmet aratott a Newcastle United otthonában, a találkozó góljait Edin Dzeko és Álvaro Negredo szerezte. Meg kell említeni azonban, hogy a játékvezető az első félidőben a hazai középpályás, Tioté bombagólját nem adta meg. Lehet, hogy a vendégek nagy árat fizetnek ezért a győzelemért, mert elképzelhető, hogy a sérülés miatt lecserélt Yaya Touré és Samir Nasri szolgálataira hosszabb ideig nem számíthatnak.

Csupán nyolc perc telt el a mérkőzésből, amikor máris előnybe tudtak kerülni a vendégek. David Silva ugratta ki a bal oldalon Kolarovot, aki egyből középre tette a labdát, Edin Dzeko pedig hét méterről kilőtte a jobb felső sarkot, Steven Taylor ugyan bele tudott érni a labdába, de menteni nem tudott. 0–1

A gól természetesen megfogta a hazaiakat, de a félidő közepétől kezdve egyre inkább át tudták venni az irányítást a mérkőzés fölött, és a 34. percben sikerült is gólt szerezniük, amit azonban a játékvezető nem adott meg. Cabaye jobb oldali szögletét követően Tioté lőtt 19 méterről hatalmas gólt Hart kapujának bal oldalába, de a partjelző, Ron Ganfield szerint a lesen tartózkodó Newcastle játékosok zavarták a védésben a kapust, ezért Mike Jones játékvezető nem adta meg a találatot. Ez természetesen nem tetszett a hazai szimpatizánsoknak, és olyan indulatokat korbácsolt ez a döntés, hogy az oldalvonal mellett még Alan Pardew és Manuel Pellegrini is összeszólalkozott egymással.

Ráadásul két perccel később David Silva centikkel lőtt a bal alsó sarok mellé, ha betalál, akkor szinte biztosan elszabadult volna a pokol, de sokat elárul a játékrész lezárásáról az, hogy nyolc perc alatt négy sárgát kellett kiosztani a játékvezetőnek.

A második játékrész elejét nagyon megnyomta a Newcastle, de nem sikerült begyötörni Hart kapujába az áhított egyenlítő találatot, erre pedig kis híján ráfázott, hiszen Negredo közeli fejesét követően Krulnek kellett nagy bravúrt bemutatni ahhoz, hogy ne kerüljön kétgólos hátrányba csapata.

A hazaiak azonban nem adták fel, és mindent megpróbáltak a hátralévő időben is, de nem jött össze az egyenlítés, miközben a hétperces hosszabbítás végén Álvaro Negredo is betalált szerencsés körülmények között, ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát. 0–2

Ugyanakkor a vendégek elveszítették sérülés miatt Samir Nasrit és Yaya Tourét, a kérdés csak az, hogy mennyire komoly a két idegenlégiós sérülése.