Premier League: pontosztozkodás a West Ham-Everton meccsen

2010.12.28. 20:27
A karácsonyi feszített programban már négy pontot jegyez a kiesés elől menekülő West Ham United a Premier League-ben: a londoniak 1–1-es döntetlent játszottak hazai pályán az Evertonnal a Fulham otthonában aratott sikert követően.

A mérkőzésen a West Ham Hibbert öngóljával került előnybe, de az Everton még a szünet előtt egalizált, Tim Cahill beadását a jobb szélen felfutó Seamus Coleman lőtte a kapuba.

A második félidőben az Evertonnak adódtak nagyobb lehetőségei, de Cahill és Marouane Fellaini próbálkozásait is hárította Robert Green, majd az Everton ausztrál légiósa lesről zörgette meg a hálót.

A West Ham United egyetlen kapura tartó "lövése" a mérkőzésen Hibbert öngólja volt – a "kalapácsosok" támadójátékán még van mit javítani.

PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
West Ham–Everton 1–1 (Hibbert 16. - öngól, ill. Coleman 42.)
KORÁBBAN
Sunderland–Blackpool 0–2 (D. Campbell 50., 92.)
West Bromwich Albion–Blackburn 1–3 (J. Thomas 17., ill. Kalinic 3., 53., M. B. Diouf 62.)
Stoke City–Fulham 0–2 (Baird 4., 10.)
Manchester City–Aston Villa 4–0 (Balotelli 8., 27., 55. - az elsőt és a harmadikat 11-esből, Lescott 13.)
Tottenham–Newcastle 2–0 (Lennon 57., Bale 81.)
1. Manchester City 20 11 5 4 32–16 +16  38
2. Manchester United 17 10 7 38–16 +22  37
3. Arsenal 18 11 2 5 37–20 +17  35
4. Tottenham 19 9 6 4 29–23 +6  33
5. Chelsea 18 9 4 5 32–15 +17  31
6. Bolton 19 7 8 4 32–25 +7  29
7. Sunderland 20 6 9 5 21–22 –1  27