Továbbra is veretlen a Manchester United

2011.01.16. 19:04
Nem sikerült emlékezetesre Giggs 600. bajnoki mérkőzése (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Tottenham hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a 74. perctől Rafael kiállítása miatt emberhátrányban lévő Manchester United ellen.

A 23.forduló zárómérkőzésén a három pont sorsa mellett a United veretlenségi sorozata is fontos kérdés volt, hisz a „vörös ördögök" 25 bajnoki találkozó óta nem találtak legyőzőre.

GIGGS: 600 ÉLVONALBELI BAJNOKI!

Ryan Giggs Bobby Charlton után a második Manchester United-játékos lett, aki hatszáz élvonalbeli bajnoki mérkőzésen magára húzhatta a „vörös ördögök" mezét. A walesi szélső könnyen előzhet, mert Charlton 606 bajnokival vezeti az MU örökranglistáját.

Ha gólt nem is hozott az első félidő, kifejezetten jó iramú és kiegyenlített mérkőzést láthattunk, bár egyik kapusnak sem kellett komoly bravúrt bemutatnia.

Wayne Rooney révén hamar vezetést szerezhettek volna a vendégek, ám az angol válogatott támadó nem tudta eltalálni Heurelho Gomes kapuját, ahogy nem sokkal később a túloldalon Peter Crouch sem, aki egy jobb oldali beadásra érkezett remek ütemben, de lövése néhány centivel a bal kapufa mellett suhant el.

A folytatásban továbbra is Rooney volt a MU legveszélyesebb játékosa, de az első félidő nagy részében a Tottenham játszott fölényben. Gareth Bale és Rafael van der Vaart többször is át tudta játszani a United védelmét, de gólt ők se tudtak szerezni, így a szünetben 0–0-s döntetlennel fordultak a csapatok.

Hasonlóan a mérkőzés elejéhez, Rooney a második félidőben is góllal nyithatott volna, ha a tizenhatos vonaláról leadott lapos lövését Gomes nem üti ki bravúrral a jobb alsóból.

A 74. percben az addig kiválóan játszó brazil jobbhátvéd, Rafael hátulról buktatta Benoit Assou-Ekottót, amiért megkapta második sárga lapját, így a játékvezető kiállította a fiatal védőt. A Manchester United tehát emberhátrányban folytatta a mérkőzést.

Bő öt perccel Rafael piros lapja után a csereként beállt Javier Hernández kezelte le rosszul a labdát a saját tizenhatosán belül, amire Van der Vaart csapott le és tekerte el centikkel a jobb felső sarok mellett.

Hiába játszott több mint negyedórát emberelőnyben a hazai csapat, gólt nem tudott szerezni, így a végeredmény 0–0 lett. A Manchester United ezzel továbbra is veretlen, míg a Tottenham egy helyet rontva ötödik a tabellán a Chelsea mögött.

A korábbi meccsekről szóló cikkünket itt olvashatják.