Újabb manchesteri 3-1 az Emiratesben

2010.01.31. 19:08
A Manchester United hősei: Rooney, Nani és Fletcher is kimagaslóan teljesített az Arsenal ellen (fotó: Reuters)
A Manchester United története során először győzött bajnoki mérkőzésen az Emirates Stadiumban, és nem is akármilyen módon: a „vörös ördögök” 3–1-re nyerték meg az angol bajnokság 24. fordulójának rangadóját. Manuiel Almunia öngólja, Wayne Rooney és Pak Dzsi Szung találata után hazai részről csak Thomas Vermaelen tudott válaszolni, így a bajnokcsapat tudta csökkenteni hátrányát a Chelsea-vel szemben (egy pont).

Fontos mérkőzésre készült az Arsenal és a Manchester United, amely nem is a két csapat miatt bírt különös teherrel – persze a presztízs cseppet sem elhanyagolható egy Arsenal–MU összecsapás esetében –, sokkal inkább a Chelsea magabiztos bajnokságbeli szereplése miatt. . A címvédő Ferguson-csapat hátránya négy, az „ágyúsoké” öt pont volt a találkozó előtt, így egy vereség esetén komoly hátrány nézett ki a vesztes félnek.

Az első percek lélegzetvételnyi ismerkedése után az első húsz percben inkább az Arsenal akarata érvényesült. A bal oldalon Andrej Arsavin többször is veszélyt okozott, ám lövése kétszer is elkerülte a kapu bal oldalát, miközben az MU védelme – az eltiltott Rio Ferdinand és a sérüléssel bajlódó Nemanja Vidcs nélkül – többször is látványosan behátrált.

Cesc Fabregas jól irányított, és remek labdákkal szolgálta ki a társakat, ám húsz perc után egyre inkább magához tért a Manchester, és a Ryan Giggs helyére bekerülő Nani és Pak Dzsi Szung is aktivizálta magát, így Wayne Rooney nem maradt társak nélkül.

Darren Fletcher remek előkészítése után Paul Scholes még nem jutott lövőhelyzetbe, majd Nani tévesztett célt közelről, de néhány perccel később bámulatos módon javított a portugál szélső.

A 23 éves középpályás zseniális cselekkel a 33. percben szlalomozott el a jobb oldalon, majd öt méterről emelt, a labda ugyan a nyújtózkodó Manuel Almunia kezéről pattant a kapu jobb oldalába – így öngólként írták jóvá –, ám ha a hálóőr nem ér bele, akkor Pak Dzsi Szung váltotta volna gólra a helyzetet. 0–1

Emlékezetes góllal szerzett vezetést a vendégcsapat, és – alig ocsúdott az Arsenal – hasonlóan szép góllal növelte az előnyét négy perccel később. A „vörös ördögök” a tizenhatosuknál szerezték meg labdát, és tizenöt másodperc alatt a kapuba jutatták. Wayne Rooney a saját térfele közepén indította Nanit, majd hatvan méterrel előrébb már ő kapta vissza a portugáltól, és 14 méterről kilőtte a jobb alsót. Elismerésre méltó csapatmunka révén alakult 0–2-re az állás – Rooney pedig 100. gólját szerezte angol bajnokin.

A második félidő elején aztán újabb tőrdöfést kapott az Arsenal. Michael Carrick löbbölte Pak Dzsi Szung elé a labdát, akit nem vettek elég komolyan az „ágyúsok”, ő pedig 10 méterről a kifutó Almunia mellett tanári módon a jobb alsóba gurított. 0–3

A BBC közvetítése ekkor írta le azt, hogy férfiak játszanak fiúkkal… A pikírt megjegyzésben kétségkívül volt valami, ugyanis az MU ha nem is birtokolta a labdát, uralta a mérkőzést. Hozzátehetjük mindehhez kellett az, hogy Rooneyék remekül sáfárkodjanak lehetőségeikkel, de a jó csapat már csak ilyen. A „vörös ördögök” az elmúlt évi BL-elődöntőhöz (1–3) hasonlatossággal uralták a találkozót.

Végül Thomas Vermaelen betalált egy megpattanó lövéssel, ám az csupán szépségtapasznak volt jó, az MU újabb emlékezetes 3–1-es győzelmet aratott az Emirates Stadiumban.