Vitatható góllal veszített pontokat a MU Birminghamben

2010.12.28. 23:21
Berbatov góljával még a MU vezetett, egészen a 90. percig... (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának kedd esti mérkőzésén a Manchester United Dimitar Berbatov góljával szerezte meg a vezetést a Birmingham otthonában, a hazaiak azonban a 90. percben Lee Bowyer révén egyenlíteni tudtak. A döntetlen ellenére a MU visszavette a vezetést a tabellán a városi rivális Citytől.

A "vörös ördögöknél" minden bizonnyal jó érzéssel várták a birminghami mérkőzést, ugyanis a MU 21 angol bajnoki mérkőzés óta veretlen a városban. Bár ez a tény ezúttal sem forgott veszélyben, de az első félidő alapján a győzelemhez sem álltak túl közel Sir Aley Ferguson tanítványai.

Egy Jerome-fejessel indult a találkozó, majd Wayne Rooney percei következtek. A vendégek csatára előbb egy távoli lövéssel kísérletezett, majd takarásból tekert Ben Foster kapujára, de a hazaiak kapusa magabiztosan védett.

A játékrész legnagyobb helyzete a Nani kiesésével lehetőséghez jutó Ryan Giggs nevéhez fűződött, aki egy íveléssel próbálkozott, amit Foster bravúrral tolt a kapufára. A walesi az első félóra végén még egy megpattanó lövéssel is jelentkezett, míg a túloldalon egy Larsson-szabadrúgás kerülte el nem sokkal Van der Saar kapuját.

Az 58. percben azután érkezett Berbatov, és megszerezte a vezetést a vendégeknek: a bolgár támadó Darron Gibson passzából lőtt a rövid alsó sarokba (0–1). Berbatov ezzel 8 gólt szerzett a MU legutóbbi 11 PL-találatából.

A csatár ráadásul annyira belejött, hogy percekkel később akár a második gólját is belőhette volna, ám végül egy szép csel után csak a kapufát találta el. A MU nagyon visszavett a folytatásban, ami – mint kiderült – megbosszulta magát, még ha véleményes körülmények között is született a hazaiak egyenlítő gólja.

A 90. percben a csereként beállt Nikola Zsigics kezéről került a labda a berobbanó Lee Bowyerhez, aki közelről a hálóba továbbított (1–1). A vendégek hiába reklamáltak, a játékvezető megadta a találatot. A MU azonban a döntetlen ellenére visszavette a vezetést a tabellán a városi rivális Citytől.

Bár nem volt benne a levegőben, de érdemes megjegyezni: ha esetleg kikapott volna a United, illetve holnap az Arsenal sem gyűjtené be a három pontot, akkor 1999 után ismét nem a "nagy négyes" közül valamelyik vezette volna a Premier League tabelláját év végén, köszönhetően a City délutáni sikerének. A korábbi mérkőzésekről itt olvashatnak.

BIRMINGHAM CITY–MANCHESTER UNITED 1–1