Yaya Touré a tabella második helyére lőtte a Man. Cityt

2010.12.11. 18:12
Esélyeshez méltó teljesítménye révén a City már második a tabellán (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában az utolsó helyen álló West Ham United a legutóbbi hat mérkőzésén veretlen és a dobogóra kerülésért harcoló Manchester Cityt fogadta. Yaya Touré remek játékának köszönhetően végül az esélyesebb manchesteri csapat örülhetett. A Gera Zoltánnal felálló Fulham hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Sunderlanddel, míg az Aston Villa a West Bromwich Albiont győzte le.

WEST HAM–MANCHESTER CITY

A mérkőzés első félidejében először a West Ham számára adódott lehetőség, ekkor Junior Stanislas húzott a bal oldalról befelé, de jobbal leadott lövését védte Joe Hart kapus.

A 27. percben a Mancheaster City igyekezett láttatni, hogy mekkora különbség van a tabellán a két csapat között: Yaya Touré szlalomozott a West Ham védői között, lövésénél viszont nem volt túl nehéz dolga a hazaiak hálóőrének.

Tanulva az előző lehetőségből, a 30. percben Yaya Touré már ballal eresztett meg 16 méterről egy életerős bombát, amely menthetetlenül vágódott a léc alá – ezzel vezetést szerzett a City. 0–1

Nem sokon múlt, hogy pár perc elteltével már két gól legyen a vendégek előnye, Mario Balotelli fejesét a gólvonalról sikerült csak kivágni.

A félidő hajrájában a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek, Scott Parker távoli lövése azonban kapu mellé, Frederic Piquionne fejese pedig fölé szállt, maradt tehát az egygólos manchesteri előny.

A második félidőben próbálta hamar eldönteni a mérkőzést a Manchester City. Előbb Yaya Touré maga próbálkozott, majd Balotellinek adott remek labdát, de ekkor James Tomkins becsúszva megmentette csapatát a következő találattól.

A félidő közepén a West Ham előtt adódott néhány lehetőség, aztán ismét a City percei következtek. David Silva beadását Jo lőtte csúnyán fölé, majd az utóbbi bal lábbal leadott lövése ment mellé.

A 73. percben Yaya Touré indult el a bal oldalon, Tomkins mellett könnyedén vitte el a labdát, majd a rövid sarok felé lőtt labdája a kapufáról Robert Greenre, onnan pedig a kapuba pattant, vagyis már kettővel vezetett a Manchester. 0–2

A 81. perctől pedig 0–3 állt az eredményjelzőn. Silva remekül ugratta ki a jobb oldalról befutó Adam Johnsont, aki már csak Greennel állt szemben, és a lehetőséget könnyedén értékesítette.

A West Ham erejéből ezután még egy szépítő találatra futotta: egy szögletet követően James Tomkins fejelt Hart kapujába. 1–3

A City ezzel már hét mérkőzés óta veretlen, és már a második helyen áll a Premier League tabelláján, igaz, a városi rivális Manchester United kettővel kevesebb mérkőzést játszott. A „vörös ördögök” hétfőn fogadják az Arsenalt, a Chelsea pedig a Tottenham ellen lép pályára vasárnap.

WEST HAM UNITED–MANCHESTER CITY 1–3

FULHAM–SUNDERLAND

A mérkőzésen kezdőként lépett pályára Gera Zoltán, aki többször is jó megmozdulással vétette észre magát a jobban kezdő hazai együttesben. Az első játékrészben a Fulham egyik nagy lehetőségekor éppen a magyar légiós passzolt Clint Dempseyhez, aki viszont nem tudott túljárni a Sunderland kapusának, Simon Mignolet-nak az eszén.

Az 56. percben adódott az első nagy gólszerzési lehetőség a találkozón, a londoni Carlos Salcido keresztlabdája azonban picit hosszúnak bizonyult Dempsey számára. Gera szabadrúgásból is veszélyeztetett, próbálkozása azonban nem volt elég életerős ahhoz, hogy megtréfálja vele a vendégek kapusát. Ezt követően egy felszabadító rúgással találta arcon a csereként beállt Boudewijn Zendent, aki csak hosszas ápolás után tudta folytatni a játékot.

A Fulhamnek nem sikerült gólra váltania a mezőnyfölényét, a mérkőzés így 0–0-s döntetlennel zárult.

FULHAM SUNDERLAND 0–0

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Aston Villa Stewart Downing révén szerzett vezetést hazai pályán a West Bromwich Albion ellen, a második félidőben Emile Heskey duplázta meg az előnyt, tíz perccel később pedig Paul Scharner szépített.

Az Everton–Wigan találkozó Geráék meccséhez hasonlóan 0–0-lal végződött, míg a Blackpool Dudley Campbell góljával győzött a Stoke City ellen.

1. Arsenal 16 10 2 4 34–18 +16  32
2. Manchester City 17 9 5 3 24–13 +11  32
3. Manchester United 15 8 7 35–16 +19  31
4. Chelsea 16 9 3 4 30–11 +19  30
5. Tottenham 16 7 5 4 24–21 +3  26
6. Sunderland 17 5 9 3 20–18 +2  24
7. Bolton 16 5 8 3 28–23 +5  23
8. Liverpool 16 6 4 6 20–19 +1  22