Atlétikai vb: tarolás, az első napon hatból hat kenyai érem

2011.08.27. 15:01
A női maratoni futás után a női 10 000 méter is kizárólag kenyai érmeket hozott a tegui atlétikai világbajnokságon: a kenyaiak kvartettje jó taktikával kontrollálta a versenyt, amelyet végül Vivian Jepkemoi Cheruiyot nyert meg.

A döntőben 8000 méterig kiszállt a négy kenyain (Linet Chepkwemoi Masai, Priscah Jepleting Cherono, Sally Kipyego és Vivian Jepkemoi Cheruiyot) és a „közéjük ragadt" etiópiai klasszison, Meselech Melkamun kívül mindenki az érmekért zajló versenyből.

Taktikai szempontból nem sok jót ígért, hogy Melkamunak egy a négy elleni harccal kellett próbálkoznia, és az etiópiai futónőt nem is engedték riválisai érvényesülni – a kenyaiak jól taktikázva maguk mögé tudták szorítani.

Az utolsó körben Cheruiyot és Kipyego robbantott, Cheruiyot végül meggyőző fölénnyel nyert 30:48.96-os idővel Kipyego és Masai előtt, Melkamunak nem osztottak a kenyaiak lapot (és a szervezők érmet).

A magyar induló, Papp Krisztina a 16. helyen végzett (32:56.02). A mostani volt a harmadik eset az atlétikai világbajnokságok történetében, mikor az első négy helyen ugyanazon nemzet versenyzői végeznek (2005-ben férfi 200 méteren négy amerikai, női 5000 méteren négy etiópiai végzett az élen).