BL: a Barca vagy a MU beéri a Real Madrid, Milan duót - statisztikák

2011.05.04. 23:12
Eddig a Real Madrid és a Milan büszkélkedhet azzal, hogy három Bajnokok Ligáját nyert. A mostani sorozat végén a két döntőbe jutó csapat, a Barcelona és a Manchester United közül valamelyik beéri a rekordgyőzteseket. Összeállításunkban érdekes statisztikákat olvashat.
STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK
Eddig mindössze a Real Madrid és a Milan nyert háromszor Bajnokok Ligáját. A most döntőbe jutó, eddig egyaránt két-két elsőséget számláló Barcelona és Manchester United közül valamelyik csapat csatlakozik az illusztris társasághoz.
Két évvel ezelőtt is a Barcelona és a Manchester United játszotta a döntőt a legrangosabb európai kupában. A legutóbbi három alkalommal – amikor „újrajátszottak” egy finálét – az első meccsen vesztes csapat nyert.
A legutóbbi 13 európai kupameccsén nem talált legyőzőre a Manchester United, amivel beállította az eddigi klubrekordot.
Ötgólos összetett különbséggel még egy csapat sem jutott tovább az elődöntőből a Bajnokok Ligájában. A Manchester United ezt most megtette.
Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere a harmadik szakvezető, aki csapatával négy BEK/Bajnokok Ligája-döntőt játszhat. Fergusonon kívül ezt a tettet Miguel Munoz (Real Madrid) és Marcelo Lippi (Juventus) hajtotta végre. Munoz döntőbeli mérlege 2–2, Lippié 1–3, Fergusoné eddig 2–1.
Anderson duplázott a Schalke elleni visszavágón. A brazil futballista az első 127 Manchester Unitedban lejátszott meccsén összesen szerzett eddig két gólt.