Férfi röplabda Extraliga: egy győzelemre a döntőtől a Kecskemét

2011.03.31. 19:09
A Kecskemét az elődöntő második mérkőzésén is legyőzte a Dunaferr, így egyetlen sikerre került attól, hogy bejusson a férfi röplabda Extraliga döntőjébe.

Nagyon fogadkozott a dunaújvárosi csapat, hogy megpróbál egyenlíteni, és az első játszmában magabiztos játékával még meglepte a kecskemétieket. A második játszmában viszont fordult a kocka, a vendégek remek nyitásaiknak köszönhetően könnyedén egyenlítettek.

A harmadik felvonásban 12:11-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ám itt következett a mérkőzés fordulópontja. A hírös város csapata sorozatban hét pontot ért el, eldöntve ezzel a játszmát – az utolsó játékrészben a játékvezető különleges felfogása borzolta már csak a kedélyeket.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA
DUNAFERR SE–KALO-MÉH-KECSKEMÉT 1:3 (22, –22, –17, –14)
Dunaújváros, 150 néző. V: Hóbor, Adler
DUNAFERR: Bokor E. 5, Szabó B. 3, Tomanóczy 15, Dávid Cs. 14, Lukács 8, Tóth A. 3. Cs: Pápai (liberó), Hatvany A. 11, Szűcs A., Johansson. Edző: Ruffing Péter
KECSKEMÉT: Tóth I G. 6, RAPI 22, Somodi 6, FARKAS 9, CSALA 15, DORCSÁK 8. Cs: Szabó T. (liberó), Jantovics, Tóth II G., Bokor G. 4. Szakmai igazgató: Karagics Mátyás
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:3, 10:7, 16:11, 20:16, 21:20. 2. játszma: 1:3, 3:8, 11:16, 21:24. 3. játszma: 2:0, 7:7, 12:11, 13:18, 15:20, 17:23. 4. játszma: 2:1, 5:6, 5:13, 9:18, 12:22
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára
Ruffing Péter: – Az első játszma után feljavult a vendégek nyitása, és igazából erre nem tudtunk átállni. Ma a kulcsjátékosaink nem koncentráltak eléggé fejben, a taktika helyett inkább a játékvezetővel foglalkoztak. Vasárnap megpróbáljuk a lehetetlent.
Karagics Mátyás: – Gratulálok a játékosaimnak, végig koncentráltan játszottak, és határozottabbak voltak ellenfelüknél. Sikerült ráerőltetnünk az akaratunkat a Dunaújvárosra, és megnyugtató győzelmet arattunk.