Férfi röplabda Extraliga: négy között a Kecskemét és a Dunaferr

2011.03.20. 19:30
A férfi röplabda Extraliga negyeddöntőjében a Kecskemét és a Dunaferr is idegenben győzött, így mindkét gárda 2–0-s összesítéssel jutott be a legjobb négy közé.

A kecskemétiek Veszprémben nyertek három szettben, a dunaújvárosiak a MAFC vendégeként ugyancsak három játszmában.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
COMPANY NYELVISKOLA-VESZPRÉMI RC-KALO-MÉH-KECSKEMÉTI SE 0:3 (–18, –18, –16)
Veszprém, 100 néző. V: ifj. Szabó P., Vári
VESZPRÉM: Dolgos, NÉMETH E., CZICZÓ, Tóth T., Czintula M., Horváth Sz. Cs: Horváth Á. (liberó), Németh Z., Puspán. Edző: Nyári Sándor
KECSKEMÉT: TÓTH I G., Farkas P., DORCSÁK, Rapi, SOMODI, Csala. Cs: SZABÓ T. (liberó), Tóth II G. Edző: Karagics Mátyás
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:10, 10:16, 16:19. 2. játszma: 4:8, 10:15, 16:20. 3. játszma: 4:8, 10:16, 14:22
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Kecskemét javára
Nyári Sándor: – A Kecskemét évek óta szállítja a jó eredményeket, és neveli a kitűnő röplabdásokat. Ha az értékeit meg tudná tartani, az alföldi városnak sokszoros bajnokcsapata lenne!
Karagics Mátyás: – Jobban tartottam a mérkőzéstől, mint amit végül láttam. A veszprémieknek sokkal stabilabb volt a nyitásfogadásuk, mint Kecskeméten. Örülök a továbbjutásnak.

MAFC-BME-Mapei–Dunaferr SE 0:3 (–23, –20, –17)