Férfi röplabda: kétszettes előnyt adott le a Kaposvár, de végül nyert

2011.01.28. 20:42
A FINO Kaposvár férfi röplabdacsapata 3:2-re győzött a horvát Mladost Zagreb ellen a Közép-európai Ligában – még úgy is, hogy „albérletbe kényszerült".

A ligasorozat első idei kaposvári mérkőzését a városi sportcsarnok egyéb programja miatt a Táncsics gimnázium tornacsarnokában rendezték, ahol a kaposváriak ismert helyzeti előnye – az alacsony mennyezet – nem érvényesülhetett.

A kaposváriak jól kezdtek, az első menetben végig vezetve, magabiztosan jutottak előnyhöz. A második játékrészben hatpontos hátrányt dolgoztak le Németh Ferenc eredményességével, és simának tűnt a harmadik szett is, amelyben a játszma második felében négy ponttal is vezetett a Kántor-legénység, ám innen vesztett. Ennek hatása a következő szettben is érződött, s bár volt játszmalabdája a kaposváriaknak, a zágrábiaknak sikerült az egyenlítés. A döntő szettben ismét a kezdő szettekben játszó Kaposvárt láthattuk a pályán – a somogyiak magabiztos játékkal, simán verték meg a Zágrábot, visszavágva a kinti vereségért.

FÉRFI RÖPLABDA
KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
FINO KAPOSVÁR–MLADOST ZAGREB (horvát) 3:2 (16, 23, -15, -24, 10)
Kaposvár, 150 néző. V: Bajci, Danica-Viktorini (szlovákok)
KAPOSVÁR: Csoma 8, Kaszap 10, Bagics 13, Nagy J. 9, NÉMETH F. 23, HOBOTH 11. Cs: Dömötör (liberó), DEÁK M. (liberó), Gergye, Laszczik, Schulcz 2. Edző: Kántor Sándor
MLADOST: Ammerman 7, D. Nojic 11, Sabljak 1, Ivanisevic 1, TROPAN 11, Mihalj 5. Cs: Sarcevic (liberó), Colic 7, Mirkovic 2, DAMJANOVIC 19. Edző: Zeljko Nojic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 8:5, 10:8, 16:10, 24:15. 2. játszma: 5:5, 8:12, 11:16, 19:22, 24:23. 3. játszma: 5:8, 11:6, 11:19, 13:22. 15:24. 4. játszma: 6:8, 10:11, 17:14, 19:19, 23:23, 24:25. 5. játszma: 4:2, 7:6, 11:8, 14:9, 15:10
Kántor Sándor: – Az elején a Németh Ferencre kidolgozott taktikával játszott csapatunk, és érvényesíteni is tudtuk akaratunkat.  A harmadik játékrészben fejben elfáradtunk, ekkor több hiba csúszott játékunkba, de aztán a véghajrában ismét minden rendben volt, és megérdemelten nyertük meg a találkozót.

1. Bled    15    15    –    45:6    44
2. Posojilnica    15    12    3    39:18    36
3. Hypo Tirol    14    11    3    36:14    33
4. Anhovo    17    9    8    29:34    24
5. Kastela    14    8    6    24:22    23
6. Humenné    15    6    9    24:32    19
7. KAPOSVÁR    16    5    11    21:37    14
8. hotVolleys    16    4    12    20:40    11