Női röplabda Európa-liga: a válogatott ismét kétszettes hátrányból nyert

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2011.07.09. 21:41
Harmadik helyen végzett csoportjában a magyar válogatott (Fotó: NS-archív, Korponai Tamás)
Ahogyan pénteken, úgy szombaton is kétszettes hátrányból felállva nyert Debrecenben a magyar válogatott az izraeli csapat ellen a női röplabda Európa-liga B-csoportjában

Az első szett elején az izraeliek irányítottak, sokáig vezettek, de 16:16-nál sikerült egyenlítenünk. Addig hullámzó volt a mieink játéka, a remek védőmunkát és kiváló támadás befejezéseket bosszantó hibák tarkították.

A második szettben kicsit leült a játék, az ellenfél úgy is be tudta húzni a részsikert, hogy önmagához képest visszafogottabb volt, gyakorlatilag saját magunkat vertük meg a sok hibával.

Lelki tartása és fizikai ereje azonban volt a magyar válogatottnak, amely két szoros szettben végül kiegyenlített, majd az ötödik játszmában egy meccslabdát is hárítva tudott nyerni.

Jókay Zoltán szövetségi kapitány együttese győzelmével a harmadik helyen zárt a csoportból a továbbjutást már korábban kiharcoló Bulgária és Csehország mögött.

NŐI RÖPLABDA, EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT, 12. (UTOLSÓ) FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-IZRAEL 3:2 (–23, –17, 22, 23, 15)
Debrecen, 300 néző. V: Franolic (horvát), Folgar-Fraga (spanyol)
MAGYARORSZÁG: LILIOM 22, Miklai 11, HORVÁTH D. 26, Kiss K. 4, FILIPOVICS 11, Milovits 5. Cs: Kötél (liberó), Dégi, Józsa 10, Sándor, Meléndez-Pál. Szövetségi kapitány: Jókay Zoltán
IZRAEL: FRAGE-GERBER 14, VELIKY 27, Birman-Vysotski 6, Ponte 5, Farhi 8, ARTMENKO 19. Cs: Zinober (liberó), Haim. Szövetségi kapitány: Arie Selinger
A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 5:8, 14:16, 23:25. 2. játszma: 8:7, 14:18, 15:21. 3. játszma: 8:6, 16:12, 24:22. 4. játszma: 10:13, 19:18, 22:20. 5. játszma: 6:7, 8:8, 12:11
Jókay Zoltán: – Nagy küzdelmet vívtunk ismét, immáron sokadszor Izrael ellen. Jobban kezdtünk, mint tegnap, de megint kettő nullás hátrányba kerültünk. Innen sikerült felállnunk, ami komoly tartásról ad tanúbizonyságot.
Arie Selinger: – Jó mérkőzés volt ez is, mi megint remekül kezdtünk. Ám a magyar csapat jobban akarta a győzelmet, valamint támadásaik hatékonyabbak voltak az utolsó három szettben.