Női röplabda Extraliga: a Vasas és az Újpest is bejutott az elődöntőbe

2011.03.05. 22:15
Az élvonalbeli női röplabdabajnokság, az Extraliga negyeddöntőjében a Vasas a MÁV Előrét, az Újpest a Nyíregyházát búcsúztatta szombati győzelmével 2–1-es összesítéssel az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

A Vasas pályaválasztóként, az Újpest idegenben nyert másodszor és szerezte meg a továbbjutáshoz szükséges győzelmet. A Vasas a Gödöllővel, az Újpest a BSE-vel találkozik az elődöntőben.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
VASAS DUNA AUTÓ ÓBUDA–MÁV ELŐRE 3:1 (16, -23, 16, 18)
Budapest, 200 néző. V: Mezőffy, Éva
VASAS: Milovits 5, Nagy E. 7, Miklai 23, Dékány 17, Takács Zs. 19, Borsos 4. Cs: Vatai (liberó), Lévai, Oláh V. Edző: Jókay Zoltán
MÁV ELŐRE: Tálas 3, Vacsi 8, Kondor 7, Antal A. 7, Dzunic 12, Meek 9. Cs: Deli-Germann (liberó), Pintér E. Edző: Fésüs Irén
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 7:4, 11:11, 16:12, 21:15. 2. játszma: 5:1, 8:9, 12:14, 16:18, 20:22, 22:22. 3. játszma: 6:3, 11:11, 17:14, 21:14, 23:16. 4. játszma: 6:4, 13:8, 16:10, 20:13
Az egyik fél második győzelméig tartó párharcát a Vasas nyerte meg 2–1-re
Jókay Zoltán: – Úgy látszik, kellett még egy meccs nekünk. A második játszmában megmutattuk, miért is kaptunk ki Fehérváron. A többiben viszont szépen játszottunk, és átléptük az előttünk lévő akadályt. Már az elején is mondtam, hogy itt nincs könnyű ellenfél, és ezt bizonyította a Fehérvár is. Ez a társaság, amikor kell, összekapja magát, és most pedig nagyon kellett.
Fésüs Irén: – Ezt a meccset megint mi vesztettük el. Ennek ellenére nem vagyok szomorú, sőt büszke vagyok a lányokra. Rengeteg hibával játszottuk, és a Vasas ezt kihasználta.
NRK-Nyíregyháza–Újpesti TE 1:3 (-20, -22, 10, -24)