Női röplabda Extraliga: előnyben a Gödöllő a bronzcsatában

MTI MTIMTI MTI
2011.04.09. 20:49
A Gödöllő hazai környezetben ötjátszmás mérkőzésen csikarta ki a győzelmet az Újpesttel szemben a női röplabda Extraliga bronzcsatájának első mérkőzésén.

A gödöllői csapat tavalyi harmadik helye megvédéséért szállt harcba a legjobb négy közé 21 év elteltével bejutott UTE ellen.

Nem túlzás kijelenteni, hogy a bronzderbi első ütközetét a riválisok – esetenként izgalmas – fellángolása és mélyrepülése jellemezte.

Ettől azonban sajnos nem vált színvonalassá a találkozó, hiszen mindkét oldalon temérdek – főként nyitási és nyitásfogadási – hiba borzolta a kedélyeket.

Hogy a fordulatos adok-kapokból mégis az újdonsült kupaezüstérmes gödöllői csapat került ki győztesen, elsősorban a hazaiak kritikus pillanatokban tanúsított elszántságának, és liberójuk, Lékó Lilla pazar mezőnymunkájának köszönhető.

Folytatás hétfőn 18 órakor az újpesti Tungsram-csarnokban.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
TEVA GÖDÖLLŐI RC–UTE VOLLEY 3:2 (23, –17, –24, 15, 13)
Gödöllő, 250 néző. V: Adler, Vári
GÖDÖLLŐ: Széles 9, KRIEGEL É. 10, Szakmáry 17, MERKÓSZKI 18, Kriegel Zs. 5, Németh Zs. 16. Cs: LÉKÓ (liberó) 1, Berze, Háfra D., Tóth L. 3. Edző: Deme Gábor
ÚJPEST: Papizsanszka 4, DAMBENDZET 23, Szombathelyi K., Battlay 8, Kapuvári 14, KOVÁCS T. 17. Cs: Ancsin I. (liberó), Hadnagy, Várhegyi 7, Rácz, Runge, Ancsin K. Edző: Farkas Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:6, 11:9, 14:17, 18:17, 18:20, 24:22. 2. játszma: 0:4, 6:4, 10:13, 14:21. 3. játszma: 2:4, 11:7, 16:19, 22:21. 4. játszma: 5:1, 8:8, 16:9, 23:13. 5. játszma: 3:1, 6:2, 8:8, 11:8, 12:12
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Gödöllő javára.
Deme Gábor: – Ezen a mérkőzésen küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk.
Farkas Mihály: – A gödöllői igazolta, hogy az Extraliga egyik legjobb nyitócsapata, aminek ma mi voltunk a szenvedő alanyai. Emelt fővel távozunk és hétfőn egyenlíteni szeretnénk.