Női röplabda Extraliga: előnyhöz jutott a Békéscsaba és a Nyíregyháza

2011.03.16. 21:08
Az élvonalbeli női röplabdabajnokság, az Extraliga alsóházi (5–8. helyért) rájátszásában az első mérkőzéseket rendezték meg szerdán, amelyek után a Békéscsaba és a Nyíregyháza került előnybe. A versenyfutás az egyik fél második győzelméig tart.

A csabaiak idegenben, jelesül Székesfehérváron győztek négy szettben, a nyírségiek hazai pályán ugyancsak négyjátszmás csatában kerekedtek a Miskolc fölé.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA,
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
MÁV ELŐRE SC PRO PATRIA ELECTRONICS–BÉKÉSCSABAI RSE 1:3 (–15, –17, 15, –22)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Szabó, Tillmann
MÁV ELŐRE: Vacsi, Dzunic, Antal, Kondor, Tálas, Meek. Cs: Deli-Germann (liberó), Rivnyák, Pintér. Edző: Fésüs Irén
BRSE: SHERMAN, Jezerniczki, FÉSÜS, SOÓS, PALLAG, Bozóné. Cs: Bucsi (liberó), Czina, Jenei, Horváth. Edző: Nagy Attila, Kormos Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:1; 8:3; 10:6; 11:11; 13:14; 14:21. 2. játszma: 1:3; 2:6; 6:8; 8:11; 9:13; 11:14; 15:21. 3. játszma: 3:3; 8:7; 12:8; 14:9; 17:10; 20:13; 22:14. 4. játszma: 4:1; 5:4; 8:6; 11:9; 13:11; 17:12; 18:16; 21:18; 21:21; 21:24
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Békéscsaba javára
Fésüs Irén: – Ma ellenfelünk számára jött ki a lépés, sok szituációban mázlijuk volt. Persze, nem érdemtelen a győzelmük, mert az efféle, kiélezett helyzetekben ütéserőben és blokkokban is fölénk kerekedtek. Meglátjuk, mit hoz a szombat.
Nagy Attila: – Az első két szettben vittük a prímet és megfelelően koncentráltunk. Amikor pedig kezdett meleg lenni a pite, akkor ma igazi csapatként küzdöttünk a győzelemért. Kicsi a különbség a két egylet között, épp ezért, szombaton bármi megtörténhet!
NRK-Nyíregyháza–Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:1 (22, 20, –13, 22)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Nyíregyháza javára