Női röplabda Extraliga: sima győzelme után már a Vasas vezet a döntőben

2011.04.14. 20:07
A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Weisz Fanni (középen), az „Év civil hőse” (Fotó: Németh Ferenc )
A Vasas 3:0-ra nyert a BSE otthonában, ezzel 2–1-re vezet a női röplabda Extraliga döntőjében.

A döntő első mérkőzésén a BSE nyert 3:0-ra hazai pályán, a másodikon pedig a Vasas, a vendégcsapatoknak tehát nem sok babér termett. Egészen eddig.

A Vasas az első szettet szoros végjáték után tudta megnyerni 25:23-ra, a következő játszmában viszont már csak 18 pontra futotta a bátortalanul, többnyire Sándor Renátára támaszkodó és benne bízó BSE-től.

A harmadik szettben is a vendégeknél volt az előny, és bár a városmajoriak utolérték ellenfelüket (20:20 is volt), a végjáték ismét a Vasasnak sikerült jobban, így az angyalföldi lányok fordítottak a fináléban, és már csak egy siker hiányzik nekik az aranyérem megszerzéséhez.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
BSE-FCSM–VASAS-DUNA AUTÓ ÓBUDA 0:3 (–23, –18, –22)
Szamos utca, 250 néző. V: Mocsnig, Ujházi
BSE: Tóthné 2, Horváth A. 1, Gudmann, SÁNDOR 16, Hackl, Kötél D. Cs: Tóth A. (liberó), GREGORI 2, Szűcs K. Edző: Hollósy László
VASAS: MIKLAI 14, MILOVITS 7, Nagy E. 2, DÉKÁNY 5, Takács Zs. 3, Borsos. Cs: VATAI (liberó), Lévai. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:5, 10:6, 12:9, 12:13, 16:20, 20:23, 23:24. 2. játszma: 3:0, 7:3, 10:6, 13:14, 16:22, 17:24. 3. játszma: 1:3, 4:3, 6:8, 13:16, 17:16, 20:20, 20:22, 21:24
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Vasas javára.
Hollósy László: – Túl sok volt a kudarckerülő játékos. Félve nem lehet bajnokságot nyerni.
Jókay Zoltán: – Kicsit görcsösen kezdtünk, de aztán felszabadultak a játékosaim. Bátran játszottak, ennek köszönhetően győztünk.