Díjazás: ismét Berki Krisztián lett az Év sportolója a férfiak között

2011.12.19. 20:37
Akárcsak tavaly, az idén is a világ- és Európa-bajnok Berki Krisztiánt választották meg 2011 legjobb férfisportolójává. A tornász mögött a szintén világbajnok és rövid pályán Európa-bajnok Gyurta Dániel lett a második. A harmadik helyen az olimpiai bajnok Vajda Attila végzett, a kenus az idén Szegeden lett világbajnok.

A világbajnok versenyző fölényesen végzett a voksolás élén. Tavalyi sikere előtt legutóbb 2002-ben érdemelte ki tornász – Csollány Szilveszter – az Év sportolója címet. A 26 éves, ötszörös Európa-bajnok Berki két vb-ezüst után tavaly nyert vb-aranyát idén megvédte lólengésben, továbbá olimpiai kvótát szerzett.