– Mivel az idén van először igazi lánycsapatunk, ezért ez nagyon fontos verseny lesz. Benne van az emberben a csapatszellem, és nincs sok ilyen megméretés, mondjuk évente kettő, ezért igyekszem kiélvezni.
– Olimpiai reménységek versenyéről beszélünk, Ön mennyit gondol a játékokra?
– Kvalifikálni a profi világranglista alapján lehet, amelyen én még nem vagyok rajta, hiszen egyelőre amatőr vagyok. Őszintén szólva a 2016-os olimpiával még nem tervezek. Szeretnék egyetemre menni, addig még van két és fél évem. Meg kell tartanom az amatőr státuszomat, hogy ösztöndíjat kaphassak az Egyesült Államokban. Azonban amatőrként is van esély profi világranglistapontot szerezni, ha szabadkártyával indulhatok pontszerző versenyen. Tehát az elvi lehetőség adva van már a riói olimpiára is.
– Mindent ennyire tudatosan megtervez?
– Nem, sok minden van előttem, hogy mit szeretnék, aztán a körülöttem lévők segítenek megvalósítani ezeket. Nem vagyok annyira megtervezős, sajnos.
– Egy profi golfozó körül tíz-tizenöt fős segítő is tevékenykedik. Önnek mekkora a stábja?
– Nehéz pontos számot mondani. Van a belső kör, amelybe beletartozik anyukám, a nagybátyám, az edzőm, két-három profi szakember-barátom, a nővéreim, mondjuk nyolc-tíz ember. De rajtuk kívül rengetegen segítenek, még azok is, akik dobnak egy-egy sms-t vagy facebook-üzenetet, hogy „Hajrá, Csicsi!”. Számomra ez is segítség, nagy lelkierőt ad.
– Ott tart most a karrierjében, ahol tartania kell?
– Nem terveztem meg korábban azt sem, hogy tizenhat évesen hogy állok majd. A tavalyi évem nagyon jól sikerült, ezért kicsit jobban állok, mint a kortársaim.
– Ön választotta a golfot?
– Teljes mértékben, ez az én „fejlövésem”. Nyolcéves voltam, amikor megismerkedtem a sportággal egy bemutatón, ahol ki is próbáltam, és azt mondták, ügyes vagyok. Nagyon tetszett ez a mondat, így kezdődött.
– Mennyit utazik?
– Márciusban, áprilisban eddig négy országban álltam rajthoz, szóval rengeteget, de a bázisom Magyarországon van, a főváros mellett, Budaörsön élek.
– Ki finanszírozza mindezt?
– Jelenleg a családom, mivel amatőr vagyok.
– Ki a példaképe?
– Nem egy konkrét golfozó, hanem több sportolóból áll össze.
– Kit ábrázol a kép?
– Még nem állt össze teljesen a puzzle, csak úgy lebegnek előttem az alakok.
– A hétvégi versenyen milyen eredménnyel lenne elégedett?
– Minden nap le kell győznünk egy-egy játékost, az a célom, hogy egy nap se múljon el siker nélkül.
ÖT ORSZÁG REMÉNYSÉGEI TATÁN
Tata ad otthont péntektől vasárnapig az európai olimpiai reménységek tornájának, amely a legtehetségesebb 17 éven aluli fiú és lány golfozók felkészülési versenye a 2016-os riói játékokra. Az Old Lake Golf Clubban rendezik meg az első ízben – hagyományteremtő céllal – kiírt tornát, amelyen Magyarország a környező országok tehetségeit látja vendégül. A cél az, hogy a viadal 2014-től egy hatállomásos sorozattá bővüljön, így biztosítva a jövő olimpikonjainak a közös edzőtáborozás és versenyzés lehetőségét. A golf 112 év után tér vissza Brazíliában az ötkarikás játékok programjába. A tatai megméretésen öt ország, Csehország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Magyarország legjobb fiú és lány golfozói versengenek hatfős csapatokkal. Ami a magyarokat illeti, a lányoknál Rózsa Csilla, Vu Fanny, Angyal Sára, Briglovics Boróka, Szemerey Lili és Vadkerti Adél, a fiúknál Csányi Olivér, Horváth Ádám, Horváth Marcell, ifj. Csiki Péter, Rózsa Dávid és Zombori Dániel indul. Az eseményt Szabó Bence, a MOB főtitkára nyitja meg, a díjakat pedig Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes adja át.