Marosvölgyi Noémi viszonylag későn, kilencévesen kezdett tornászni, de hamar utolérte a sportágba ideális korban (4-5 évesen) belevágó társait. A KSI-ben kezdte, majd a Postás Sportegyesületben folytatta karrierjét. Hat éven át volt magyar válogatott tornász, többszörös magyar bajnok, számos hazai, illetve nemzetközi versenyen ért el sikereket. Hat éven át volt magyar válogatott tornász, többszörös magyar bajnok, számos hazai, illetve nemzetközi versenyen ért el sikereket.
Marosvölgyi sérülései miatt 17 évesen felhagyott a tornával, artistának állt. 2011-ben a Magyar Nemzeti Cirkusz tagja lett, 2012-ben befejezte középiskolai tanulmányait. Pályáját artistaként folytatta, külföldi fellépések, szerződések váltották egymást.
Gyermekként csodálattal nézte a tornászlányokat a televízióban, és valami hasonlót érzett akkor, amikor először találkozott a rúdsporttal (pole fitness, rúdfitnesz) – szintén a tévében.
A sikerek a rúdtánc szertorna változatában sem kerülték el. 2014-ben kóstolt bele először a sportágba, 2015-ben magyar bajnoki címet szerzett (elite felnőtt női egyéni kategóriában).
A londoni IPSF rúdsport-világbajnokságon junior kategóriában Janzer Szonja az ifik között lett bronzérmes, a junioroknál Pétervári Jázmin világbajnoki címet szerzett.
A magyarországi edzéskörülmények nem a legjobbak, kemény kihívást jelent felkészülni egy ilyen kaliberű versenyre. A gyakorló stúdiók gyakran bérlakásokban találhatóak, ahol állandó a viszály a lakók és a sportolók között. Marosvölgyi Noémi célja, hogy létrehozzon egy olyan stúdiót, ahol a sportág képviselői a torna alapjaival kiegészítve űzhetik az új magyar sikersportot, a rúdfitneszt.