Vitorlázás: magyar sikerek a hvari óévbúcsúztató versenyen

2011.01.03. 21:21
Évek óta hagyománnyá vált, hogy év végi regattákkal búcsúztatják az óévet a vitorlázók is, s a karácsony és szilveszter közötti időszakot nem pihenéssel, hanem versenyzéssel töltik. A hvari New Year’s Regattán szép magyar sikerek születtek.

Vadnai Benji a Laser 4.7 kategória abszolút és U16 kategória győzelmét is megszerezte a versenysorozatban, míg Laser Radiálban az U19 kategória 3. helyezéséért Héjj Viktória kapott elismerést.

A radiálos fiúknál  az U17 korosztályban Mátyás Viktor állhatott fel a dobogó második fokára, ami az U19 kategória 4., abszolút 5. helyezését jelentette számára, s vehette át  díjait az esti ünnepségen. Laser Standard-ban is volt egy dobogósunk, az U21 kategória ezüstérmét Bakóczy Róbert szerezte meg, ám ő nem állt rajthoz az utolsó fordulón, így nem tudta díját személyesen átvenni.