Jogászként végzett, s csak egy, a jogászbajnokságon szerzett aranyérmének köszönhetően jutott ki egyáltalán az 1908-as ötkarikás játékokra, Londonba, ahol a magyar vívósport első olimpiai aranyérmét nyerte kard egyéniben, majd tagja volt a szintén győztes kardcsapatnak is.
Ezt az aranyos duplát aztán négy évvel később, 1912-ben Stockholmban megismételte – Fuchs Jenő páratlan tettét, hogy megvédte egyéni olimpiai bajnoki címét, idehaza eddig csak Kárpáti Rudolf és Szilágyi Áron tudta megismételni ebben a fegyvernemben. Fordulatokban gazdag pályafutását, életét a „Fuchs Jenő: az első ember” című dokumentumfilmben örökítették meg, amelyet kedden mutattak be az Alleéban, az ősszel pedig rövidített változatban műsorára tűzi a Duna Tv.
Az alkotói csapatban Czinke Gyula és Fischer Gábor mellett szerepel Kiss Gergely is, aki Fuchshoz hasonlóan többszörös (éppenséggel háromszoros) olimpiai bajnok, csak éppen vízilabdában.
A film készítőinek amellett, hogy méltó emléket állítsanak a kardvívás négyszeres olimpiai bajnokának, nem titkolt céljuk volt, hogy a fiatalabbakat a minél jobb eredmények elérésére és a hagyományok tiszteletére ösztönözzék.