El: dráma Podgoricán, három gól a 90. perc után Moldovában

2011.07.07. 19:12
A Spartak Trnava kezéből majdnem kicsúszott a továbbjutás Montenegróban, a Dinamo Tbiliszi kettős győzelemmel ment tovább, az albán Flamurtari hazai vereség ellenére ünnepelhetett a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének csütörtöki játéknapján.

Erik Sabo kiállítása miatt a 65. percben emberhátrányba került a Spartak Trnava Podgoricán, amit a hazai Zeta rövid időn belül két góllal használt ki, azaz a sokáig kevés izgalmat kínáló meccs drámába fordult. A csereként beálló Radoslav Ciprys a 94. percben egy ellencsapásból aztán lehűtötte a hosszabbítás kiharcolásában reménykedő hazaiakat – a nagyszombatiak jutottak tovább.

A podgoricaiaknak nem volt jó napjuk, kiesett a Buducsnoszt is – annak ellenére, hogy legyőzte idegenben az albán Flamurtarit.

A Dinamo Tbiliszi sokáig tartotta előnyét Moldovában, majd miután emberelőnybe került a második félidő derekán, berámolt hármat – kettőt a brazil támadó, Robertinho vállalt. Érdekesség, hogy a meccs négy góljából három a 90. percben vagy azt követően született.

Az Európa-liga csütörtöki játéknapjáról korábban kiadott hírünk:

Két meccs, két továbbjutás, avagy most Kazahsztán Európa közepe

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK

Flamurtari (albán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 1–2 (Shehaj 20., ill. D. Boskovics 72., 77.)

Továbbjutott: a Flamurtari, 4–3-as összesítéssel

Milsami Orhei (moldovai)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 1–3 (Golban 92., ill. Koskadze 73., Robertinho 90., 93.)

Tj: a Dinamo, 5–1-gyel

Zeta (montenegrói)–Spartak Trnava (szlovák) 2–1 (Dabics 79., Novovics 81., ill. Ciprys 94.)

Tj: a Spartak, 4–2-vel

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Ulisses (örmény)–Ferencváros (magyar) 0–2 (Abdi 35. – 11-esből, Oláh 97.)
Tj:
a Ferencváros, 5–0-s összesítéssel

Sahtyor Karagandi (kazah)–Koper (szlovén) 2–1 (Konyiszbajev 45., 84., ill. Osterc 32.)

Tj: a Sahtyor, 3–2-es összesítéssel

Olimpi Rusztavi (grúz)–Bananc (örmény) 1–1 (Mikaberidze 18., ill. Du Bala 72. – 11-esből)

Tj: az Olimpi, 2–1-es összesítéssel

Irtis Pavlodar (kazah)–Jagiellonia (lengyel) 2–0 (M. Coulibaly 37., Malcev 43.)

Tj: az Irtis, 2–1-es összesítéssel