El: lengyel csoda Moszkvában, a fiatal ukrán csatár nagy napja

2011.08.25. 19:03
A labdarúgó Európa-liga rájátszásának visszavágóján a lengyel Legia Warszawa a 92. percben szerzett góllal győzött 3–2-re a Szpartak Moszkva otthonában, ezzel kiharcolta a főtáblára jutást.

A mérkőzésen már két góllal vezetett a Szpartak, a vendégek azonban egyenlítettek. Sokáig 2–2 állt az eredményjelzőn, s ha ez maradt volna az eredmény, jöhetett volna a hosszabbítás. A 92. percben azonban Janusz Gol találatával a Legia kiharcolta a továbbjutást.

Az ukrán Vorszkla Poltava a román bajnokságot százszázalékosan vezető Dinamo Bucurestit verte meg idegenben 3–2-re, így kettős győzelemmel lépett tovább. A Poltava 19 éves támadója, Oleg Barannik duplázott a mérkőzésen.

Összefoglaló cikkünket ide kattintva tekinthetik meg.

EURÓPA-LIGA
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
Dinamo Bucuresti (román)–Vorszkla Poltava (ukrán) 2–3 (Torje 45., Tucudean 90., ill. Januzi 37., Barannik 72., 78.)
Tj: a Vorszkla Poltava, 5–3-as összesítéssel
Szpartak Moszkva (orosz)–Legia Warszawa (lengyel) 2–3 (K. Kombarov 10., D. Kombarov 27. – 11-esből, ill. Kucharczyk 29., Rybus 43., Gol 92.)
Tj: a Legia Warszawa, 5–4-es összesítéssel