El: még mindig veretlen az Aktobe; varázslatos hollandok Cipruson

2011.07.28. 20:29
Harmadik Európa-liga-mérkőzésén is döntetlent játszott az előző körben a Kecskemétet búcsúztató kazahsztáni labdarúgócsapat, az Aktobe, és mivel a csütörtöki 1–1-et orosz ellenfele otthonában érte el, jók az esélyei az újabb továbbjutásra.

A Kecskeméten is betaláló Mane lövésével a kazahsztániak már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést az Alanyija Vlagyikavkaz otthonában. Az orosz második ligás ellenfél a csereként beálló Acamaz Burajev fejesével a 60. percben egyenlített, ám nem volt képes kihasználni, hogy a 65. percben emberelőnybe került. Hiába állították ki ugyanis a 16-oson kívül szabálytalankodó kazah kapust, Andrej Szigyelnyikovot, több gól már nem született.

Egyelőre kiválóan bejön a holland módi az előző körből 9–0-s összesítéssel továbbjutó ciprusi AEK Larnacánál. A holland Ton Caanen vezetőedző három honfitársát is jelölte a kezdőcsapatba, és közülük kettő, Gregoor van Dijk és a 17-szeres holland válogatott Tim de Cler be is talált a cseh Mladá Boleslav kapujába. Mivel a spanyol Gonzalo García is gólt szerzett, a ciprusiak igen kedvező pozícióba manőverezték magukat.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA, 3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉSEK
Slask Wroclaw (lengyel)–Lokomotiv Szófia (bolgár) 0–0
AEK Larnaca (ciprusi)–Mladá Boleslav (cseh) 3–0 (Van Dijk 62. – 11-esből, G. García 73., De Cler 94.)
Ventspils (lett)–Crvena zvezda (szerb) 1–2 (E. Visnakovs 44., ill. Kaludjerovics 10., Bruno Mezenga 93.)
Alanyija Vlagyikavkaz (orosz)–Aktobe (kazah) 1–1 (Burajev 60., ill. Mane 11.)
Karpati Lviv (ukrán)–St. Patrick’s (ír) 2–0 (Fedeckij 34., Voronkov 93.)