Lengyel bravúr Moszkvában, hengerelt a PSV

2011.08.25. 21:08
A labdarúgó Európa-liga rájátszásának visszavágóján a lengyel Legia Warszawa a 92. percben szerzett góllal győzött 3–2-re a Szpartak Moszkva otthonában, ezzel kiharcolta a főtáblára jutást. A PSV ötöt vágott az osztrák Riednek, a Rennes négyszer zörgette meg a Crvena zvezda hálóját.

A Legia Warszawa elleni mérkőzésen már két góllal vezetett a Szpartak Moszkva, a vendégek azonban egyenlítettek. Sokáig 2–2 állt az eredményjelzőn, s ha ez maradt volna az eredmény, jöhetett volna a hosszabbítás. A 92. percben azonban Janusz Gol találatával a Legia kiharcolta a továbbjutást.

A PSV nem kegyelmezett a Riednek (Fotó: psv.nl)

Az ukrán Vorszkla Poltava a román bajnokságot százszázalékosan vezető Dinamo Bucurestit verte meg idegenben 3–2-re, így kettős győzelemmel lépett tovább. A Poltava 19 éves támadója, Oleg Barannik duplázott a mérkőzésen.

A Rennes hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Crvena zvezdát, így kettős győzelemmel jutott a főtáblára. Az Arsenal kiszemeltje, Yann M'Vila büntetőből volt eredményes.

A PSV a második félidőben öt gólt szerezve 5–0-ra legyőzte az osztrák Riedet, ezzel kiharcolta a főtáblára jutást.

A ciprusi AEK Larnaca hazai pályán 2–1-re legyőzte a norvégi bajnoki címvédő Rosenborgot. A hazaiak mindkét gólját Gregoor van Dijk szerezte, büntetőből.

A Spartak Trnava sokáig vezetett a Lokomotiv Moszkva ellen, ám az oroszok büntetőből egyenlítettek, ezzel bebiztosították továbbjutásukat. A szlovák csapat nyolc emberrel fejezte be a találkozót.

SZPARTAK MOSZKVA–LEGIA WARSZAWA 2–3

DINAMO BUCURESTI–VORSZKLA POLTAVA 2–3

EURÓPA-LIGA
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
Dinamo Bucuresti (román)–Vorszkla Poltava (ukrán) 2–3 (Torje 45., Tucudean 90., ill. Januzi 37., Barannik 72., 78.)
Tj: a Vorszkla Poltava, 5–3-as összesítéssel
Szpartak Moszkva (orosz)–Legia Warszawa (lengyel) 2–3 (K. Kombarov 10., D. Kombarov 27. – 11-esből, ill. Kucharczyk 29., Rybus 43., Gol 92.)
Tj: a Legia Warszawa, 5–4-es összesítéssel
Rennes (francia)–Crvena zvezda (szerb) 4–0 (Montano 10., M’Vila 19. – 11-esből, Pajot 84., Kembo-Ekoko 90.)
Tj: a Rennes, 6–1-es összesítéssel
PSV (holland)–Ried (osztrák) 5–0 (Toivonen 53., Lens 67., Wijnaldum 74., Labyad 79., Strootman 90.)
Tj: a PSV, 5–0-s összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 1–1 (Janbajev 38. – öngól, ill. Obinna 80. – 11-esből)
Tj: a Lokomotiv Moszkva, 3–1-es összesítéssel
Dinamo Kijev (ukrán)–Liteksz Lovecs (bolgár) 1–0 (Milevszkij 74.)
Tj: a Dinamo Kijev, 3–1-es összesítéssel
Gaz Metan Medias (román)–Austria Wien (osztrák) 1–0 (Hoban 40.)
Tj: az Austria Wien, 3–2-es összesítéssel
AEK Larnaca (ciprusi)–Rosenborg (norvég) 2–1 (Van Dijk 21., 54. – mindkettőt 11-esből, ill. Henriksen 68.)
Tj: az AEK Larnaca, 2–1-es összesítéssel
Dinamo Tbiliszi (grúz)–AEK Athén (görög) 1–1 – hosszabbítás után (Koskadze 1., ill. Leonardo 111. – 11-esből)
Tj: az AEK Athén, 2–1-es összesítéssel.