Villarreal: megtorpanós büntetővel előre!

2010.12.02. 23:15
Giuseppe Rossi a lövés előtt egy pillanatra lelassított, majd bevágta a büntetőt (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Európa-liga csütörtöki játéknapjának esti programja után a spanyol Villarreal, az ukrán Dinamo Kijev és a cseh Sparta Praha csatlakozott az este korábbi szakaszában, illetve a megelőző játéknapokon a legjobb 32 közé jutó csapatokhoz.

D-CSOPORT

A PAOK döntetlent játszott az FC Bruges-zsel, de ezzel még nem jutott tovább, hiszen az utolsó körben a tőle három pontra horgonyzó Dinamo Zagreb vendége lesz, azaz sorrendjük felcserélődhet. A csoport élén a Villarreal áll, amely csütörtök este meglehetősen magabiztosan győzte le az odahaza a legutóbbi tíz bajnokiján csupán egy gólt kapó horvát csapatot.

A „sárga tengeralattjáró” első gólját Giuseppe Rossi lőtte „szinte megtorpanós” tizenegyesből, majd a második félidő derekán a jobbösszekötő helyén kiugró Marco Ruben termelt ki újabb gólt a sok hazai támadásból, biztossá téve a győzelmet. Rossinak a hajrában volt még hozzáfűznivalója az eseményekhez, bal oldali akció végén lapos lövéssel szállította második gólját – az idényben ez volt a második duplája (az Espanyol elleni bajnokin könyvelte el az elsőt). Ha edzője nem cseréli le, a mesterhármas is összejöhetett volna neki, ugyanis Igor Biscan kezezése tizenegyest (és piros lapot) ért – az olasz távollétében a labda mögé álló Marcos Senna hibázott, labdáját Kelava a léc fölé tornászta.

A PAOK Vieirinha jól helyezett, mintegy húszméteres lövésével sokáig vezetett az FC Bruges ellen, ám a belgák a szerb Sztefan Scsepovics fejesével az utolsó pillanatokban egyenlítettek. A korábban Magyarországon légióskodó Dorge Rostand Kouemaha a kispadon ült a bruges-ieknél, akik bravúros pontmentésük ellenére nem juthatnak tovább.

E-CSOPORT

Két keleti továbbjutó a labdarúgó Európa-liga E csoportjából: a Dinamo Kijev 4–1-es, kiütéses győzelmet aratott a BATE Boriszov otthonában, ezzel pedig mindkét együttes 10 pontos és továbbment, a Sheriff–AZ mérkőzés végeredménye 1–1.

A behavazott minszki pályán a Dinamo Kijev tulajdonképpen már az első félidőben döntésre vitte a BATE elleni meccset, amelynek a továbbjutást korábban kiharcoló fehéroroszok számára már nem volt tétje.

A Dinamo egy győzelemmel kiharcolhatta a továbbjutást, és így is tett: Vukojevic a 16. és Jarmolenko a 43. percben köszönt be a házigazdáknak (utóbbi egy sakk-mattra kijátszott akciót követően), fordulás után pedig Huszev büntetője tette biztossá a kijevi sikert. Az ukránok utolsó, negyedik gólját Milevszkij szerezte, Nehajcsik még szépített a hajrában, hogy a fagyoskodó hazai drukkerek legalább örülhessenek valaminek (a továbbjutáson kívül).

F-CSOPORT

Bár kétszer is vezetett a Palermo a Sparta Praha ellen a labdarúgó Európa-liga F-csoportjának 5. fordulójában, végül 2–2-es döntetlent játszott. A csehek ezzel az egy ponttal az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosan a legjobb 32 közé jutottak, a szicíliai csapatnak csak a győzelem lett volna jó ehhez. A csoport másik mérkőzését 19 órai kezdettel játszották le, a továbbra is százszázalékos CSZKA Moszkva valósággal kiütötte a svájci Lausanne-t.