Magyar Nagydíj: Walter Csaba a 12. a Porsche Supercupon

MTI MTIMTI MTI
2010.08.01. 13:15
Walter Csaba a 12. helyet szerezte meg a Formula–1-es Magyar Nagydíj egyik betétprogramjának számító Porsche Mobil 1 Supercup futamán.

A 14 körös viadalon a rajt után nem sokkal óriási baleset történt, minek nyomán öten is kiestek a versenyből. Bejött a pályára a biztonsági autó, a mezőny pedig több mint a táv egyharmadát mögötte tette meg.

Ezt követően Walter magabiztosan tartotta pozícióját, és a 12. helyen ért célba. A versenyt a brit Nicholas Tandy nyerte, a második honfitársa, Sean Edwards lett, míg a harmadik helyen a német René Rast végzett.

A program 12.30 órától a Formula–1-es pilóták felvonulásával folytatódik, a Magyar Nagydíjra pedig 14 órától kerül sor, az első helyről Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája indul.